Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019 - co zrobić, jeśli nie dostałeś się do liceum?

16.07.2019 09:08

Dodatkowa rekrutacja uzupełniająca 2019 do liceów i szkół ponadgimnazjalnych to ostatnia szansa dla uczniów, którzy nie dostali się do wymarzonej szkoły w pierwszej turze rekrutacji. Sprawdzamy najważniejsze informacje o wolnych miejscach do szkół oraz co zrobić, jeśli gimnazjaliście lub ósmoklasiście nie udało się zakwalifikować do żadnej szkoły.

Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019 - co zrobić, jeśli nie dostałeś się do liceum? fot. Shutterstock

Uzupełniająca rekrutacja do liceum 2019 i szkoły ponadgimnazjalnej - kiedy i jak wziąć udział w dodatkowej rekrutacji i co zrobić, jeśli nie dostałeś się do żadnego liceum? Sprawdzamy najważniejsze informacje dla uczniów, którzy nadal starają się o przyjęcie do szkoły średniej w roku szkolnym 2019/2020.

Rekrutacja do liceum 2019 - czy w jednej klasie spotkają się uczniowie po gimnazjum i 8. klasie?

Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019 - od kiedy do kiedy? [TERMINY]

Dodatkowa rekrutacja do liceum 2019 - tzw. rekrutacja  lub innej szkoły ponadgimnazjalnej trwa. Terminy rekrutacji uzupełniającej zależą od regionu, w którym uczniowie składają wnioski. W tym roku sytuacja jest o tyle trudna, że wielu uczniów nadal musi szukać miejsc w szkołach, pomimo wysokich wyników rekrutacji w pierwszej lub drugiej turze. Wynika to z tzw. "podwójnego rocznika", czyli podwójnej rekrutacji dla absolwentów gimnazjum oraz uczniów po ósmej klasie szkoły podstawowej. Z tego powodu wielu uczniów, nawet ze wzorowymi świadectwami, odpadło w rekrutacji już w pierwszej turze.

Wyniki rekrutacji do liceum 2019/20 - kiedy zostaną ogłoszone listy zakwalifikowanych?

Wolne miejsca w liceach zostaną ogłoszone zgodnie z terminem podanym w harmonogramie rekrutacji w danej szkole. Np. w Warszawie rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019 rozpocznie się od 26 lipca od godziny 8.00 i potrwa do 30 lipca do godziny 12.00. W tym czasie będzie można złożyć wnioski o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wyniki rekrutacji - szkoły średnie wywiesiły listy

W poniedziałek, 19 sierpnia o godzinie 12.00 zostaną podane do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.

Od 19 sierpnia od godziny 12.00 do 27 sierpnia do godziny 16.00 należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginałów dokumentów oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe.

Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019 - od kiedy i jak sprawdzić, gdzie są wolne miejsca?

Co zrobić, jeśli nie dostałeś się do liceum?

W środę, 28 sierpnia o godzinie 10.00 zostaną podane przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół. O godzinie 12.00 tego samego dnia kurator oświaty zostanie poinformowany przez dyrektora szkoły o liczbie wolnych miejsc w danym oddziale.

Jeśli do końca wakacji po złożeniu dokumentów w rekrutacji uzupełniającej okaże się, że nie udało ci się dostać do liceum lub innej wybranej szkoły ponadgimnazjalnej, możesz nadal szukać wolnych miejsc w szkołach. Jeśli uda ci się znaleźć klasę, w której nie został wypełniony limit miejsc, musisz udać się do danej placówki i złożyć papierowe podanie o przyjęcie do tej klasy wraz z kompletem oryginalnych dokumentów.

Informacji na temat uzupełniającej rekrutacji do liceum 2019 należy szukać na stronach internetowych liceów i szkół ponadgimnazjalnych lub na tablicach ogłoszeniowych w szkołach.

Rekrutacja do liceum 2019, OMIKRON - TERMIN: kiedy składać papiery do szkół?

RadioZET.pl/KP

Oceń