Zamknij

Remigiusz Mróz: kim jest pisarz, który wystąpi u Kuby Wojewódzkiego? [WIEK, RODZINA, KSIĄŻKI, KATARZYNA BONDA]

Paweł Żurek
02.04.2019 11:55
Remigiusz Mróz: kim jest pisarz, który wystąpi u Kuby Wojewódzkiego? [WIEK, RODZINA, KSIĄŻKI, KATARZYNA BONDA]
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Remigiusz Mróz, polski prawnik i pisarz będzie gościem programu Kuby Wojewódzkiego już we wtorek 2 kwietnia 2019 roku. O autorze kryminałów zrobiło się głośno zwłaszcza po tym jak jedną z jego powieści zekranizowało TVN. Co wiadomo o Remigiuszu Mrozie? Sprawdźcie u nas.

Remigiusz Mróz: wiek, rodzina, książki, Katarzyna Bonda. Co wiadomo o pisarzu, który został zaproszony do programu Kuby Wojewódzkiego?

Remigiusz Mróz: kim jest? [WIEK]

Remigiusz Mróz ma 32 lata. Z wykształcenia jest prawnikiem, ale na co dzień zajmuje się pisarstwem. Stworzył bestsellerowe cykle powieści, a także zdobył Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru za powieść pt. Kasacja. W 2017 roku Remigiusz Mróz ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści.

>>  Magdalena Cielecka w ekranizacji cyklu Remigiusza Mroza. Kogo zagra?

Zagłosuj

Znasz którąś książkę Remigiusza Mroza?

Liczba głosów:

Rodzina Remigiusza Mroza

Remigiusz Mróz do tej pory nie założył rodziny. Niewiele wiadomo też o tym z jakiego środowiska wywodzi się pisarz.

>>  Nie Grochola, nie E.L. James. Oto najchętniej czytany w Polsce autor

Książki Remigiusza Mroza

Remigiusz Mróz należy do jednego z najbardziej płodnych polskich pisarzy: wydaje nawet kilka książek co roku, rozpoczyna nowe cykle, a także publikuje powieści pod pseudonimem.
Jako pierwszy polski pisarz otrzymał w 2016 roku podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego za książki Kasacja oraz Zaginięcie.

Na podstawie powieści MrozaChyłka: Zaginięcie – powstał serial produkcji TVN.

Remigiusz Mróz napisał ponad 30 książek. Są to m.in.: Ekspozycja, Przewieszenie, Trawers, Deniwelacja, Zerwa, Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja, Oskarżenie, Testament ,Kontratyp, Umorzenie, Prędkość ucieczki, Horyzont, zdarzeń, Głębia osobliwości, Wotum nieufności, Większość bezwzględna, Władza absolutna, Nieodnaleziona, Nieodgadniona, Wieża milczenia, Turkusowe szale, Chór zapomnianych głosów, W cieniu prawa Behawiorysta, Świt, który nie nadejdzie, Czarna Madonna Hashtag, O pisaniu na chłodno, Enklawa Połów, Pro.

Bestsellery Empiku 2019: NOMINACJE. Lista nominowanych do nagrody

Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda

Plotki łączące Remigiusza Mroza i Katarzynę Bondę pojawiły się ok. miesiąca temu. W zeszłym tygodniu pisarz opublikował wspólne zdjęcie z Katarzyną i wymowny wpis, który nie pozostawia wątpliwości, że coś ich łączy.

Dziękujemy za każde dobre słowo pod wspólnymi zdjęciami, każdy komentarz po wspólnych spotkaniach i inne miłe akcenty (tudzież za shipowanie, a jakże!). Starczy rzec, że wiedzieliście jeszcze przed nami i dostrzegaliście więcej niż my. Aby formalnościom stała się zadość, jeszcze to obiecane dementi: książki żadnej razem nie piszemy. Kasia dzielnie walczy ze swoją (jest na co czekać, gwarantuję!), ja zwyczajowo się obijam i prokrastynuję (i trochę jej przeszkadzam w robocie)” - napisał Remigiusz Mróz na swoim Instagramie. 

RadioZET.pl/PZ