Zamknij

Renée Zellweger - kim jest aktorka nagrodzona Oscarem 2020 za rolę w filmie "Judy"?

Paweł Żurek
10.02.2020 05:22
Renée Zellweger - kim jest aktorka nagrodzona Oscarem 2020? [FILMY WIEK, WZROST, DZIECI]
fot. Rex Features/East News

Renée Zellweger zdobyła Oscara 2020 w kategorii "najlepsza aktorka pierwszoplanowa". Nagrodę otrzymała za rolę w filmie Judy, w którym wcieliła się w postać Judy Garland. Poniżej podajemy szczegółowe informacje na temat tego, kim jest Renée Zellweger: ile ma lat, ile ma wzrostu i w jakich filmach grała. 

Kim jest Renée Zellweger z "Judy"? Sprawdzamy najważniejsze informacje o aktorce: wiek, wzrost, mąż, dzieci, filmy, życie prywatne, kariera, osiągnięcia. Dowiedzcie się więcej o aktorce nagrodzonej Oscarem 2020. 

Renée Zellweger zdobyła Oscara 2020 za rolę w filmie Judy

Renée Zellweger otrzymała Oscara 2020 za rolę w filmie Judy. Aktorka wcieliła się w nim w postać Judy Garland,  amerykańskiej piosenkarki i tancerki. Garland zyskała status międzynarodowej gwiazdy, tak jako aktorka w musicalach i dramatach, jak i piosenkarka. Bohaterka filmu Judy pięciokrotnie wychodziła za mąż, z czego cztery pierwsze małżeństwa kończyły się rozwodami. Kilkakrotnie podejmowała próby samobójcze. W wieku czterdziestu siedmiu lat zmarła w wyniku przypadkowego przedawkowania leków nasennych. Pozostawiła trójkę dzieci: Lizę Minnelli, Lornę Luft i Joeya Lufta.

Oscary 2020 - kiedy gala rozdania Oscarów, gdzie się odbędzie i kto poprowadzi? [DATA]

Oprócz Renée Zellweger o Oscara 2020 walczyły: 

  • Charlize Theron - "Gorący temat"
  • Scarlet Johansson "Historia małżeńska"
  • Saoirse Ronan - "Małe kobietki"
  • Cynthia Erivo - "Harriet"

Oscary 2020 - NOMINACJE. Kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH 2020]

Renée Zellweger - filmy, wiek, wzrost, mąż, dzieci, Instagram. Kim jest aktorka?

Renée Kathleen Zellweger urodziła się 25 kwietnia 1969 w Katy w USA. Zellweger ma szwajcarsko-norweskie pochodzenie.

Aktorstwem zainteresowała się już w szkole średniej. Na dużym ekranie debiutowała w 1992 rolą A Taste for Killing u boku Jasona Batemana. Później, występowała m.in. w filmie Teksańska masakra piłą mechaniczną: Następne pokolenie, Jerry Maguire, Siostra Betty, czy Ja, Irena i Ja.

W 2001 zagrała tytułową rolę w filmie Dziennik Bridget Jones na podstawie książki Helen Fielding. Rola w filmie przyniosła jej największą rozpoznawalność oraz zapewniła pierwszą nominację do Oscara. Zagrała również w kontynuacjach filmu: Bridget Jones: W pogoni za rozumem (2004) i Bridget Jones 3 (2016). W 2013 Zeelweger otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w dramacie Wzgórze nadziei w reżyserii Anthony’ego Minghelli.

Zellweger była żonata z Kennym Chesneyem. Ich związek trwał od maja do grudnia 2015 roku. 

Renée Kathleen Zellweger ma 163 centymetry wzrostu.

Zagłosuj

Uważasz, że Renée Zellweger ma szanse na Oscara 2020?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PZ