Zamknij

Reni Jusis - kim jest uczestniczka "Tańca z Gwiazdami"? [DZIECI, WIEK, WZROST]

Jolanta Waligóra
13.09.2019 14:12
Reni Jusis - kim jest uczestniczka "Tańca z Gwiazdami"? [DZIECI, WIEK, WZROST]
fot. Piotr Molecki/East News

Reni Jusis to uczestniczka nowej 10. edycji programu "Taniec z Gwiazdami". Piosenkarka na swoim koncie ma m.in. takie przeboje jak "Zakręcona" czy "Kiedyś cię znajdę". Teraz artystka w show zaprezentuje swoje umiejętności taneczne. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje na temat kariery i życia prywatnego Reni Jusis.

Kim jest Reni Jusis? Dzieci, wiek, wzrost, piosenki, rozwód, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne informacje na temat uczestniczki 10. edycji programu "Taniec z Gwiazdami", można znaleźć poniżej.

Reni Jusis z Tańca z Gwiazdami - kim jest uczestniczka?

Reni Jusis, a właściwie Renata Jusis-Makowiecka, bo tak brzmi jej prawdziwe imię i nazwisko, urodziła się w Koninie, a dorastała w Mielnie. Jest piosenkarką, autorką tekstów, muzyki oraz producentką nagrań. Pierwsze spotkanie z muzyką miała już w dzieciństwie. W wieku siedmiu lat zaczęła naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie fortepianu. W 1998 obroniła dyplom na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Artystka na swoim koncie ma osiem płyt studyjnych i takie przeboje jak "Zakręcona", "Kiedyś cię znajdę" czy "Ćma". Reni Jusis jest także laureatką wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień. Artystka współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak oraz Ewą Bem. Styl Reni Jusis można określić jako mieszankę muzyki tanecznej i elektroniki. Charakteryzują go przestrzenne aranżacje i osobiste teksty. Najlepszą wizytówką piosenkarki są dynamiczne i pełne energii koncerty klubowe, które łączą nowoczesny live-act z setami DJ-skimi.

Reni Jusis jest jedną z niewielu polskich artystek, która w swej karierze nie ogranicza się tylko do jednego wizerunku i stylu, ale cały czas poszukuje i podąża za najświeższymi kierunkami w muzyce - czytamy w opisie uczestniczki "Tańca z Gwiazdami" na stronie Polsatu.

Co ciekawe, piosenkarka razem z Magdą Targosz napisała książkę "Poradnik dla zielonych rodziców", która przedstawia metody wychowania dzieci w zgodzie z ekologią.

Reni Jusis w "Tańcu z Gwiazdami 10" rywalizować będzie m.in. z takimi gwiazdami jak Sandra Kubicka, Monika Miller, Adam Małczyk, Joanna "Ruda" Lazer czy Magda Bereda.

Taniec z Gwiazdami 2019 - PARY. Kto z kim zatańczy w 10. edycji? [UCZESTNICY]

Reni Jusis - wiek, wzrost, dzieci, rozwód, Instagram, życie prywatne

Wiele osób zastanawia się, ile lat ma Reni Jusis. Piosenkarka urodziła się 29 marca 1974 roku, co oznacza, że w 2019 skończyła 45 lat. Niestety na próżno szukać w sieci informacji na temat wzrostu artystki.

Życie prywatne Reni Jusis także interesuje wielu fanów uczestniczki "Tańca z Gwiazdami". Piosenkarka przez dłuższy czas związana była z wokalistą Tomkiem Makowieckim, za którego w 2008 roku wyszła za mąż. Ma z nim dwoje dzieci - syna Teofila (ur. 2010 roku) oraz córkę Gaję (ur. 2012 roku). Pod koniec kwietnia 2019 jednak Reni Jusis rozwiodła się z mężem.

Piosenkarka aktywna jest w mediach społecznościowych. Reni Jusis na Instagramie figuruje pod nazwą: renijusisofficial. Obecnie obserwuje ją ponad 15 tys. osób.

RadioZET.pl/JW