Zamknij

Richard E. Grant: kim jest aktor nominowany do Oscara za film "Can you ever forgive me?"

Redakcja
25.02.2019 09:35
Richard E. Grant: kim jest aktor nominowany do Oscara za film "Can you ever forgive me?
fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

Kim jest Richard E. Grant? Aktor, który w 2019 roku otrzymał nominację do Oscara za film "Can you ever forgive me?" dla polskich widzów może być anonimowy. Ma jednak na koncie role w kilkudziesięciu filmach, a także hitowych serialach. Sprawdzamy co wiadomo o brytyjskim aktorze: żona, dzieci, filmy, Oscar.

Kim jest Richard E. Grant? Aktor został nominowany do Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Can you ever forgive me?”. Oto informacje na temat brytyjskiego artysty: żona, dzieci, filmy, Oscar.

Kim jest Richard E. Grant? Wiek, żona, dzieci

Richard Grant (właściwie Richard Grant Esterhuysen) to brytyjski aktor, który urodził się 5 maja 1957 roku w Mbabane, stolicy Królestwa Suazi. Studiował anglistykę w Capetown w RPA. Po przeprowadzce do Londynu rozpoczął pracę w teatrze, a w 1987 roku zaliczył debiut filmowy – zagrał w komedii "Withnail and I" Bruce'a Robinsona. Żoną Richarda E. Granta jest nauczycielka wymowy i śpiewu Joan Washington. Para wzięła ślub w 1986 roku. Mają jedno dziecko - córkę Olivię. 

>> Oscary 2019 - FAWORYCI: kto ma największą szansę na statuetkę? [TYPY]

Richard E. Grant nominowany do Oscara 2019 za film "Can you ever forgive me"?

Richard E. Grant w 2019 otrzymał nominację do Oscara za drugoplanową rolę w filmie “Can you ever forgive me?”. Produkcja, zrealizowana na podstawie powieści, opowiada o autorce książek Lee Israel, która po tym jak wyhamowała jej kariera decyduje się na fałszerstwo: podała się za najbardziej znanych pisarzy w historii i sprzedawała swoje książki pod ich nazwiskami.

>> Oscary 2019 transmisja online i w TV: gdzie i o której oglądać w Polsce?

Richard E. Grant - FILMY. W czym zagrał?

Richard E. Grant wystąpił w ponad 80 produkcjach. To m.in. "Jak odnieść sukces w reklamie" "Księżycowe góry", "Henry i June", "LA Story", "Historia z Los Angeles", "Hudson Hawk" "Jack and Sarah", "Dracula" Francisa Forda Coppoli, czy "Wiek niewinności" Martina Scorsese. Richard Grant występował też m.in. w serialu "Doctor Who".

Oscary 2019 - kiedy gala, kto poprowadzi i gdzie oglądać na żywo w TV i online?

RadioZET.pl/PZ