Zamknij

Roksana Węgiel - kim jest i ile ma lat zwyciężczyni Eurowizji Junior? [WIEK, WZROST, PIOSENKI]

Piotr Krajewski
29.11.2020 15:10
Roksana Węgiel - kim jest i ile ma lat zwyciężczyni Eurowizji Junior? [WIEK, WZROST, PIOSENKI]
fot. Mariusz Grzelak/REPORTER/EASTNEWS

Roksana Węgiel to pierwsza Polka, która wygrała Eurowizję Junior. We wtorek, 10 września młoda piosenkarka wystąpi w programie Kuby Wojewódzkiego, gdzie opowie m.in. o swoich początkach. Szczegółowe informacje na temat kariery i życia prywatnego Roksany Węgiel, a także jej wiek, wzrost i piosenki, można znaleźć poniżej. 

Kim jest Roksana Węgiel? Wiek, wzrost, piosenki, płyta, chłopak, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne informacje na temat gościa Kuby Wojewódzkiego i zwyciężczyni Eurowizji Junior, można znaleźć w tym artykule.

Eurowizja Junior 2020: RELACJA NA ŻYWO i WYNIKI konkursu [29.11]

Roksana Węgiel - kim jest zwyciężczyni Eurowizji Junior? [PIOSENKI]

Roksana Węgiel urodziła się w Jaśle. W rodzinnym mieście uczęszczała do Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Jej największą pasją jest śpiew. Należy do hip-hopowej grupy "R-Revolution". Ponadto uprawiała akrobatykę, taniec towarzyski, gimnastykę artystyczną oraz judo. Lubi także pływać i jeździć na rowerze.

Wiele osób może kojarzyć artystkę z "The Voice Kids". Roksana Węgiel wygrała pierwszą edycję programu. Młoda wokalistka zachwyciła jurorów już podczas przesłuchań w ciemno wykonaniem "Halo" Beyonce. Następnie w bitwach na głosy swoje rywalki pokonała piosenką "Wrecking Ball". Z kolei w finale zaśpiewała "Purple Rain", "To nie ja" oraz swój premierowy singiel "Żyj". Roksana Węgiel za zajęcie pierwszego miejsca otrzymała kontrakt płytowy z Universal Music Polska oraz czek o wartości 40 000 zł. Oprócz wspomnianej piosenki Roksany Węgiel, wokalistka na swoim koncie ma takie single jak "Dobrze jest, jak jest", "Lay Low" czy "Obiecuję".

Roksana Węgiel - jako pierwsza Polka w historii - zwyciężyła na Eurowizji Junior. Konkurs odbył się w 25 listopada 2018 roku w Mińsku na Białorusi. Jej konkursową piosenką został utwór "Anyone I Want to Be". 

22 sierpnia podczas Jesiennej ramówki TVP wraz z Idą Nowakowską i Aleksandrem Sikorą została ogłoszona prowadzącą Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019. Z kolei we wtorek, 10 września 2019 Roksana Węgiel będzie gościem Kuby Wojewódzkiego.

Roksana Węgiel - Eurowizja 2020

Roksana Węgiel zaśpiewa jako gość na Eurowizji junior 2020. Na konkursowej scenie pokażą się też inni zwycięzcy Eurowizji: Duncan Lawrance (laureat w 2019) i Viki Gabor (laureatka Eurowizji Junior 2019). Oprócz nich wystąpi też Alicja Szemplinska. 

Eurowizja Junior 2020: goście specjalni. Kto wystąpi i jakie gwiazdy się pojawią?

Roksana Węgiel - wiek, wzrost, chłopak, Instagram, życie prywatne

Roksana Węgiel ma 14 lat.  Młoda piosenkarka urodziła się 11 stycznia 2005 roku. Dziewczyna ma około 160 cm wzrostu. Przez jakiś czas zwyciężczyni Eurowizji Junior była w związku. Chłopakiem Roksany Węgiel był wokalista pochodzący z Białorusi - Daniel Yastremski. Para jednak rozstała się w lipcu 2019 roku. 

Roksana Węgiel na Instagramie figuruje pod nazwą: roxie_wegiel. Obecnie obserwuje ją ponad 800 tys. osób.

RadioZET.pl/JW