Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Roksana Węgiel - kim jest i ile ma lat zwyciężczyni Eurowizji Junior? WIEK, PIOSENKI

26.11.2018 11:50

Roksana Węgiel to pierwsza Polka, która wygrała w Eurowizji Junior. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 25 listopada w Mińsku na Białorusi. Co warto wiedzieć o młodej artystce, która zajęła 1. miejsce w programie "The Voice Kids"? Sprawdzamy, kim jest Roksana Węgiel - jej kariera i osiągnięcia.

Roksana Węgiel - kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior? WIEK, PIOSENKI fot. Mariusz Grzelak/REPORTER/EASTNEWS

Kim jest Roksana Węgiel? Wiek, piosenki, Instagram oraz inne informacje na temat młodej wokalistki, która wygrała na Eurowizji Junior 2018, można znaleźć poniżej.

» Eurowizja 2019 - gdzie i kiedy? Data, miejsce kolejnej Eurowizji «

Roksana Węgiel reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2018

Roksana Węgiel zwyciężyła na Eurowizji Junior 2018, która odbywała się 25 listopada na Białorusi w Mińsku.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci to coroczny konkurs muzyczny organizowany od 2003 roku przez Europejską Unię Nadawców. W wydarzeniu biorą udział młodzi artyści, w wieku od 9 do 15 lat. 

Roksana Węgiel - wiek, piosenki, "Żyj", Instagram. Kim jest?

Roksana Węgiel urodziła się w 2005 roku. Ma 13 lat i pochodzi z Jasła. Jej największą pasją jest śpiew. Należy do hip-hopowej grupy "R-Revolution". Ponadto uprawiała akrobatykę, taniec towarzyski, gimnastykę artystyczną oraz judo. Lubi także pływać i jeździć na rowerze.

Wiele osób może kojarzyć artystkę z "The Voice Kids". Roksana Węgiel wygrała 1. edycję programu. Młoda wokalistka zachwyciła jurorów już podczas przesłuchań w ciemno wykonaniem "Halo" Beyonce. Następnie w bitwach na głosy swoje rywalki pokonała piosenką "Wrecking Ball". Z kolei w finale zaśpiewała "Purple Rain", "To nie ja" oraz swój premierowy singiel "Żyj". Roksana Węgiel za zajęcie 1. miejsca otrzymała kontrakt płytowy z Universal Music Polska oraz czek o wartości 40 000 zł. Oprócz wspomnianej piosenki "Żyj", która na Youtube ma już ponad 8 mln wyświetleń, wokalistka niedawno opublikowała swój drugi singiel "Obiecuję".

Niedawno otwarty został sklep internetowy wokalistki: sklep.roksana-wegiel.pl, czym pochwaliła się w swoich mediach społecznościowych. Roksana Węgiel na Instagramie nazywa się: roxie_wegiel. Ciekawi jesteśmy, jak po zwycięstwie w prestiżowym konkursie potoczy się kariera utalentowanej Polki.

rox

RadioZET.pl/JW

Oceń