Zamknij

Rolling Stones w Polsce 2018 - support: kim jest Trombone Shorty?

Redakcja
17.05.2018 16:23
Trombone Shorty kim jest
fot. Instagram

Support The Rolling Stones w Polsce już jest znany. Będzie to Trombone Shorty, którego muzyka łączy w sobie elementy jazzu, funku, rocka oraz hip-hopu. Kim jest Trombone Shorty i jak brzmią jego najbardziej znane utwory? Sprawdzamy informacje o supporterze Stonesów na Narodowym.

The Rolling Stones w Polsce zagrają 8 lipca 2018. Właśnie ogłoszono, kto będzie przed ich występem rozgrzewał publiczność. Okazało się, że to artysta o pseudonimie Trombone Shorty.

Kim jest Trombone Shorty - supporter The Rolling Stones?

Troy Andrews - właśnie tak nazywa się puzonista i trębacz, ukrywający się pod pseudonimem Trombone Shorty. Muzyk ten urodził się 2 stycznia 1986 w Nowym Orleanie. Jest młodszym bratem trębacza Jamesa Andrewsa i wnukiem piosenkarza Jessiego Hilla - piosenkarza i autora tekstów.

Troy interesował się muzyką od najmłodszych lat. Mając zaledwie cztery lata zaczął grać na puzonie,a kilka lat póxniej dostał się do orkiestry dętej Stooges Brass Band. jako nastolatek uczęszczał do New Orleans Center for the Creative Arts. W 2005 roku Andrews był członkiem sekcji dętej grupy Lenny'ego Kravitza podczas światowej trasy koncertowej (także z grupą Aerosmith). Wkrótce przeniósł się do Austin w Teksasie, gdzie nagrał płytę o nazwie Sing Me Back Home. Rok później, już w londynie, rozpoczął współpracę z producentem Bobem Ezrinem i U2 w Abbey Road Studios. To otworzyło mu drogę do występów z U2 i Green Day podczas ponownego otwarcia nowoorleańskiego Superdome.
Pod koniec 2006 Andrews pojawił się w serialu telewizyjnym NBC Studio 60, a NBC wydało wówczas jego darmowy singiel. Potem pojawiło się uznanie. Magazyn muzyczny "Offbeat" uznał Andrewsa za Wykonawcę Roku oraz najlepszego współczesnego wykonawcę jazzu.

Od 2009 roku koncertuje z własnym zespołem: Trombone Shorty & Orleans Avenue. Na koncie ma już wiele albumów, nagranych zarówno pod swoim pseudo, jak i z innymi muzykami.

Trombone Shorty: jak brzmi?

Jeśli jeszcze nie znacie muzyki supportera The Rolling Stones, koniecznie posłuchajcie jednego z utworów.

Dla Trombone'a Shorty'ego support Stonesów na Narodowym nie będzie pierwszym występem w Polsce. Andrews grał już przed polską publicznością podczas zeszłorocznego koncertu w Krakowie. Spotkał się ze świetnym przyjęciem, więc z pewnością koncert przed legendami rocka również będzie ciekawym widowiskiem.

Koncert Stonesów w Polsce odbędzie się 8 lipca. Bilety na to wydarzenie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Koncert odbędzie się w ramach trasy "No Filter" i będzie ostatnim występem grupy na tej trasie. Kto wie, być może to ostatnia szansa zobaczenia grupy na żywo...

RadioZET.pl/SA

kim jest Trombone Shorty; The Rolling Stones w Polsce 2018; The Rolling Stones w Polsce support