Zamknij

Roraty 2020 - PIOSENKA: tekst "Kiedyś wino i chleb" [PIOSENKA RORATNIA]

24.11.2020 10:12
Roraty 2020 - PIOSENKA: tekst "Kiedyś wino i chleb" [PIOSENKA RORATNIA]
fot. SHUTTERSTOCK

Piosenka roratnia w 2020 roku nosi tytuł "Kiedyś wino i chleb". Tekst piosenki napisała A. Szewczyk. Utwór wykonuje natomiast Magda Anioł. Szczegółowe informacje na ten temat oraz tekst piosenki roratniej 2020, można znaleźć poniżej.

Roraty 2020 - piosenka: tekst piosenki roratniej "Kiedyś wino i chleb" można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy tekst piosenki roratniej.

Piosenka roratnia 2020 - Kiedyś wino i chleb

Piosenka roratnia 2020 nosi tytuł "Kiedyś wino i chleb", a tematem tegorocznych rorat jest "Cud nad cudami", który nawiązuje do hasła roku liturgicznego i duszpasterskiego "Wielka tajemnica wiary". To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: "Eucharystia daje życie".

Jak czytamy na portalu Malygosc.pl, tegoroczne spotkania adwentowe przybliżą tajemnicę Mszy Świętej. Podczas Rorat dzieci nauczą się jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć. Dowiedzą się, że każda Eucharystia jest ofiarą Jezusa Chrystusa, prawdziwie obecnego pod postacią Najświętszej Hostii. Poznają też ludzi, dla których - jak dla ogłoszonego ostatnio błogosławionym Carla Acutisa - Msza Święta była najważniejszą chwilą każdego dnia i największą świętością.

Roraty, inaczej msza roratnia, to pierwsza msza, która odprawiana jest o wschodzie słońca w okresie Adwentu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Współcześnie coraz częściej w niektórych parafiach msza ta odprawiana jest także wieczorem. Nazwa Rorat pochodzi od łacińskich słów "rorate cæli desuper", co w tłumaczeniu oznacza - "spuście rosę niebiosa". Roraty 2020 rozpoczynają się wraz z Adwentem - 1 grudnia. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w linku poniżej.

Adwent 2020: od kiedy do kiedy trwa? Kiedy się zaczyna? Ile dni trwa adwent 2020? [POST, RORATY]

Roraty 2020 - piosenka: TEKST Kiedyś wino i chleb [PIOSENKA RORATNIA]

Tekst piosenki na Roraty 2020 i muzyka stworzona została przez A. Szewczyk. Utwór natomiast wykonuje Magda Anioł. Szczegółowe informacje o piosence roratniej 2020 i tekst oraz akordy, można znaleźć na stronie internetowej spiewnikreligijny.pl i poniżej.

---------------

Ref: Kiedyś wino i chleb

Teraz Ciało i Krew

Możesz wierzyć lub nie

To naprawdę dzieje się.

 ---------------

1. Ciągle czekasz na cud

Niespokojny twój duch

A ja przypomnę, że

W ciszy i przy blasku świec

Cud największy dzieje się.

 ---------------

2. Wypatrujesz co dnia

Czekasz na jakiś znak

A ja przypomnę, że

W ciszy i przy blasku świec

Cud największy dzieje się.

---------------

RadioZET.pl