Zamknij

Royal Moscow Ballet: Warszawa, Łódź i inne: bilety, opinie, informacje

Redakcja
24.09.2018 15:07
Royal Moscow Ballet: Warszawa, Łódź i inne: bilety, opinie, informacje
fot. AP Photo/John D McHugh / EAST NEWS

The Royal Moscow Ballet w Polsce wystąpi już w październiku 2018 roku. Spektakl "Jezioro Łabędzie" w ich wykonaniu będzie można obejrzeć aż w ośmiu miastach, a w sprzedaży pozostały już tylko ostatnie bilety.

Royal Moscow Ballet w Polsce 2018 - gdzie i kiedy wystąpią? Czy bilety są nadal w sprzedaży i gdzie można je kupić? Sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje o występach Royal Moscow Ballet w Polsce.

Royal Moscow Ballet: WARSZAWA, KRAKÓW, ŁÓDŹ i inne - gdzie wystąpią? [DATY, ADRESY]

The Royal Moscow Ballet to jeden z najlepszych rosyjskich baletów klasycznych w Rosji, wywodzący się z osławionego Teatru Bolszoj, którego początki datują się na drugą połowę XVIII wieku. Listopadowa polska trasa The Royal Moscow Ballet zakończyła się sukcesem frekwencyjnym, dlatego klasyczny spektakl "Jezioro Łabędzie" będzie można zobaczyć ponownie. Spektakl - miłosną historię Odetty i Zygfryda - w wykonaniu The Royal Moscow Ballet będzie można zobaczyć aż w ośmiu miastach:

 • Warszawa - 14 października
 • Toruń - 15 października, godz. 16:00 oraz 20:00
 • Poznań - 16 października, godz. 16:00 oraz 20:00
 • Wrocław - 17 października
 • Zabrze - 18 października
 • Kraków - 19 października, godz. 15:00 oraz 19:00
 • Łódź - 20 października 
 • Gdynia - 21 października

Tancerze z The Royal Moscow Ballet to niewątpliwie prawdziwi mistrzowie baletu, o czym mogliśmy się już przekonać podczas występów pod koniec listopada w Polsce. Tym bardziej miło nam będzie gościć cały zespół ponownie. Zachęcam do obejrzenia spektaklu, bo to kultura z najwyższej światowej półki z przepiękną muzyką Piotra Czajkowskiego – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, promotora polskiego tournée The Royal Moscow Ballet.

Jak możemy przeczytać na stronie organizatora, Royal Moscow Ballet to kilkadziesiąt osób na scenie, choreografia dopracowana w największych szczegółach, piękna muzyka i bajeczne stroje - to wszystko sprawia, że Królewski Balet z Moskwy ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Poniżej publikujemy listę miejsc, w których będzie można zobaczyć ich występy wraz z dokładnymi adresami:

 • Hala Torwar COS
  Łazienkowska, 00-449 Warszawa
 • Sala CKK Jordanki
  aleja Solidarności 1-3, 87-100 Toruń
 • MTP - Poznań Congress Center
  Głogowska 14, 60-101 Poznań
 • Hala Stulecia
  Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
 • Dom Muzyki i Tańca
  de Gaulle'a 17, 41-800 Zabrze
 • ICE Kraków Congress Centre
  Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
 • Klub Wytwórnia
  Łąkowa 29, 90-554 Łódź
 • Gdynia Arena
  Górskiego 8, 81-304 Gdynia

Royal Moscow Ballet 2018 - BILETY: ceny, gdzie kupić, informacje

Bilety na spektakle Royal Moscow Ballet w Polsce są dostępne w sprzedaży internetowej poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com i www.ebilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Ceny zaczynają się od 149 zł, jednak w sprzedaży pozostały już tylko ostatnie sztuki. Jeśli zamierzacie wybrać się do któregoś z miast, warto pospieszyć się z decyzją i zakupić bilety na ostatnie wolne miejsca! 

Założycielami zespołu The Royal Moscow Ballet są: Anatolij Emelianov - dyrektor artystyczny zespołu, dyrektor festiwalu baletowego "Constelation Russia", tancerz rosyjskich i amerykańskich scen oraz Anna Aleksidze - uznana już prima balerina baletowych zespołów, tańcząca główne role w wielu przedstawieniach. Pierwszy spektakl pt. "Cross Winds" Royal Moscow Ballet wystawił w 2002 roku. Co było do przewidzenia, premiera baletu odniosła duży sukces. Efekty prac nad pierwszym przedstawieniem obejrzały wybitne osobistości świata rosyjskiej kultury, w tym m.in. znani tancerze, wykładowcy szkół baletowych i teatralnych, poeci, pisarze. Moskiewskie gazety nie szczędziły zaś pochwał w uznaniu dla nowego dzieła. Royal Moscow Ballet w swoim repertuarze ma takie klasyki, jak: "Dziadek do orzechów", "Don Kichot", "Kopciuszek", "Śpiąca Królewna", "Giselle", "Królewna Śnieżka", czy "Romeo i Julia", a także choreografie współczesne. Wszędzie, gdzie występuje, a objeżdża ze swymi spektaklami cały świat, zbiera zasłużone brawa.

RadioZET.pl/mat. prasowe/KP