Zamknij

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018: GODZINA. O której inauguracja?

Redakcja
29.08.2018 15:46
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018: GODZINA. O której inauguracja?
fot. PIXABAY

Godzina rozpoczęcia roku szkolnego 2018 to temat, który z uwagi na zbliżającą się inaugurację, poruszany jest przez coraz większą liczbę uczniów. O której wychowankowie przywitają szkołę? Przedstawiamy godzinę i sprawdzamy dokładną datę rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19.

O której godzinie rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019? Kiedy wychowankowie wrócą do szkoły? Sprawdzamy i odpowiadamy na jedne z często wyszukiwanych pytań.

Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19? [DATA]

Data rozpoczęcia roku szkolnego 2018 może zaskoczyć niejedną osobą. Uczniowie pójdą do szkoły dopiero 3 września. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. 1 września, czyli wtedy, kiedy zazwyczaj ma miejsce rozpoczęcie, wypada w sobotę. W związku z tym inauguracja odbędzie się dwa dni później, w poniedziałek.

W większości szkół ten dzień przeznaczony jest jedynie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 i spotkania z wychowawcami. Zazwyczaj na spotkaniu w salach lekcyjnych wychowawcy i nauczyciele przekazują tylko krótko najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące pierwszych dni. Tego dnia po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie mogą wrócić do domu i wykorzystać ostatnie chwile wakacji. Pierwsze zajęcia w większości szkół odbędą się we wtorek, 4 września.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018: godzina. O której inauguracja?

Wielu uczniów, którzy 3 września powrócą do szkolnych murów, zastanawia się także, o której rozpoczęcie roku szkolnego 2018. Godzina inauguracji nie jest jednakowa w każdej placówce. Szkoła sama decyduje, o której odbędzie się rozpoczęcie. Informacja na temat godziny inauguracji roku szkolnego 2018/2019 zazwyczaj zamieszczona jest na stronie internetowej wybranej szkoły lub na drzwiach placówki.

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW