Zamknij

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 - kiedy jest i czy są lekcje po rozpoczęciu? [DATA]

Jolanta Waligóra
19.06.2019 10:16
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 - kiedy jest i czy są lekcje po rozpoczęciu? [DATA]
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20? Data pierwszego dnia szkoły to informacje, które szczególnie interesują wszystkich uczniów, którzy zastanawiają się, kiedy kończą się długo wyczekiwane wakacje, a rozpoczynają się zajęcia dydaktyczne. Sprawdzamy, kiedy początek roku szkolnego 2019/20 i czy są lekcje po rozpoczęciu.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 - DATA: kiedy wypada pierwszy dzień szkoły, a kiedy kończą się wakacje? Czy po rozpoczęciu odbywają się zajęcia dydaktyczne? Co uczniowie powinni wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20? [DATA]

Choć długo wyczekiwane, upragnione wakacje dopiero się rozpoczęły, to już teraz wielu uczniów szkół podstawowych czy średnich szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20. Tradycyjnie uczniowie wrócą do szkół na początku września. 1 września wypada w niedzielę, dlatego pierwszy dzień szkoły zaplanowany jest na poniedziałek, 2 września. To właśnie wtedy odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Przypomnijmy, że zakończenie odbyło się w środę, 19 czerwca, czyli przed długim weekendem czerwcowym. W tym roku wakacje będą zatem trwały wyjątkowo długo, bo 72 dni (jeśli zakończenie roku szkolnego przypadnie 21 czerwca) lub nawet 74 dni (jeśli zakończenie roku odbędzie się 19 czerwca). Dla porównania dwa lata temu przerwa letnia od szkoły trwała o pięć albo nawet siedem dni krócej. 

Wakacje 2019 - kiedy się zaczynają, do kiedy i ile trwają? [KALENDARZ SZKOLNY]

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 - czy są lekcje w pierwszy dzień szkoły?

Wielu uczniów zastanawia się także, czy po rozpoczęciu roku szkolnego 2019/20 normalnie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Pierwszego dnia szkoły zwyczajowo odbywa się uroczysty apel, a w klasach uczniowie spędzają jedynie kilka godzin. Zazwyczaj na spotkaniu w salach lekcyjnych wychowawcy i nauczyciele przekazują tylko krótko najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące pierwszych dni. Tego dnia po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie mogą wrócić do domu i wykorzystać ostatnie chwile wakacji. W większości szkół regularne zajęcia zaczynają się dopiero następnego dnia.

Uczniowie na rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 nie muszą zatem zabierać ze sobą podręczników, zeszytów i piórników. Tego dnia przyda się jedynie kartka i długopis, żeby zanotować plan lekcji na kolejne dni, a po zakończeniu uroczystości i spotkań organizacyjnych będzie można korzystać z ostatnich chwil wolności przed rozpoczęciem nauki.

RadioZET.pl/JW