Zamknij

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 - kiedy jest pierwszy dzień szkoły? [DATA, TERMIN]

26.08.2020 14:32
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 - kiedy jest pierwszy dzień szkoły? [DATA, TERMIN]
fot. PIXABAY

Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21? Data pierwszego dnia szkoły to informacje, które szczególnie interesują wszystkich uczniów, którzy zastanawiają się, kiedy kończą się wakacje, a rozpoczynają się zajęcia dydaktyczne. Sprawdzamy, kiedy początek roku szkolnego 2020/21 i czy są lekcje po rozpoczęciu. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 - DATA, TERMIN: kiedy jest pierwszy dzień szkoły? Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Czy po rozpoczęciu są lekcje? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy jest początek szkoły 2020/2021.

Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21? [DATA, TERMIN]

Informacje na temat tego, kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkich przez uczniów, którzy zastanawiają się, kiedy rozpoczynają się zajęcia dydaktyczne w placówkach, a także przez ich rodziców oraz nauczycieli. Początek roku szkolnego 2020/21 tradycyjnie przypadnie na 1 września. Tym razem będzie to wtorek. 

Czy dzieci pójdą do szkoły od września 2020, czy uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach?

Wielu uczniów zastanawia się także, czy po rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021 normalnie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Pierwszego dnia szkoły zwyczajowo odbywa się uroczysty apel, a w klasach uczniowie spędzają jedynie kilka godzin. Zazwyczaj na spotkaniu w salach lekcyjnych wychowawcy i nauczyciele przekazują tylko krótko najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące pierwszych dni. Tego dnia po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie mogą wrócić do domu i wykorzystać ostatnie chwile wakacji. W większości szkół regularne zajęcia zaczynają się dopiero następnego dnia.

Uczniowie na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 nie muszą zatem zabierać ze sobą podręczników, zeszytów i piórników. Tego dnia przyda się jedynie kartka i długopis, żeby zanotować plan lekcji na kolejne dni, a po zakończeniu uroczystości i spotkań organizacyjnych będzie można korzystać z ostatnich chwil wolności przed rozpoczęciem nauki.

Dni wolne od szkoły 2020/2021 - kiedy ferie i przerwa świąteczna? [KALENDARZ SZKOLNY]

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 - czy zajęcia we wrześniu będą zdalne?

Jak na razie nie przewidziano by zajęcia w roku szkolnym 2020/21 musiały odbywać się zdalnie. 

W sprawie powrotu do szkół we wrześniu 2020 wypowiedział się Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się na początku sierpnia. Poinformował, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z GIS-em opracowali szczegółowe przepisy, które mają gwarantować bezpieczeństwo po powrocie do szkół po wakacjach. 

W szkołach nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas standardowych zajęć. Będą jednak obowiązywały zasady higieny osobistej, m.in. obowiązek dezynfekcji rąk. 

Zagłosuj

Wolisz lekcje zdalne online czy w szkole?

Liczba głosów:

RadioZET.pl