Zamknij

Ta aukcja to wyrok śmierci. Czy uda się uratować Mufasę?

Redakcja
23.11.2018 22:26
Ta aukcja to wyrok śmierci. Czy uda się uratować Mufasę?
fot. YouTube

Rząd Republiki Południowej Afryki planuje sprzedać podczas aukcji rzadkiego afrykańskiego lwa białego o imieniu Mufasa. Szacuje się, że na świecie pozostało tylko 300 okazów tego gatunku. Lew jest bezpłodny, więc może trafić w ręce bogatego myśliwego, liczącego na łatwy łup. Powstała już petycja w sprawie uwolnienia Mufasy.

Czy Mufasa trafi na aukcję?

Rzadki okaz afrykańskiego lwa białego, których na świecie pozostało już tylko 300, z czego zaledwie 13 żyje na wolności, został skonfiskowany swojemu właścicielowi, który nie posiadał odpowiednich uprawnień. To częsta praktyka w Republice Południowej Afryki, jednak przypadek Mufasy jest wyjątkowy. Rząd kraju planuje sprzedać zwierzę podczas aukcji temu, kto zapłaci za nie najwięcej. Ponieważ lew jest bezpłodny, nie zainteresują się nim hodowcy, lecz nielegalni handlarze lwimi kośćmi lub, co gorsza, bogaci myśliwi. Kupując zwierzęta podczas aukcji mają tylko jeden cel - organizację prywatnych polowań, podczas których bezlitośnie zabijają swój łatwy łup. Według prawa nowy właściciel mógłby zrobić z Mufasą, co zechce.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Powstała petycja w obronie Mufasy

Podpisało ją już ponad 298 tys. osób, które nie zgadzają się na taki los zwierzęcia. Protestują też obrońcy praw zwierząt, oraz pracownicy rezerwatów, z których kilka proponowało już bezpłatną opiekę nad lwem do końca jego dni. Rząd Republiki Południowej Afryki nie wyraził na to jednak zgody. Zysk ze sprzedaży chcą bowiem przekazać na zasilenie funduszu krajowego departamentu ochrony narodowej. Obrońcy praw zwierząt podkreślają, że w całej sprawie najważniejsze wydają się być pieniądze. 

lew

Mufasa przebywa aktualnie w  Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Rustenburg, które daje tymczasowe schronienie zwierzętom w podobnych sytuacjach.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Czy lwa uda się uratować?

Organizacja WildForLife walczy o życie Mufasy jak lew - byli gotowi wytoczyć sprawę sądową rządowi afrykańskiego kraju. Być może jednak znajdzie się inne, szczęśliwe zakończenie tej smutnej historii. Poza łowcami trofeów zgłosił się też anonimowy dobroczyńca, gotowy zapewnić Mufasie wolność, zabierając go do bezpiecznego schronienia. Co więcej pojawiają się doniesienia na temat tego, że lew być może będzie mieć towarzystwo. W ośrodku zaprzyjaźnił się z lwicą Sorayą, która przed rozpoczęciem nowej znajomości sprawiała opiekunom wiele problemów, odmawiając jedzenia. Przyjaźń z lwem bardzo pomogła jej przystosować się do nowych warunków, dlatego teraz pracownikom ośrodka zależy, aby zwierzęta miały możliwość zamieszkania razem. Trzymamy kciuki, aby się udało!

RadioZET.pl/źródło:OddityCentral;NBCNews;MirrorUK/AG

Zobacz także

Zobacz także