Zamknij

Rzepiara - co to znaczy i skąd wzięło się nowe określenie? [WYJAŚNIENIE]

Karolina Piotrowska
20.05.2020 11:46
Rzepiara - co to znaczy i skąd wzięło się nowe określenie? [WYJAŚNIENIE]
fot. Shutterstock

Co to znaczy "rzepiara"? Skąd wzięło się nowe określenie i dlaczego zdobyło tak dużą popularność w mediach społecznościowych? W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat, m.in. wyjaśnienie, co to znaczy "rzepiara".

Rzepiara - co to znaczy i skąd wzięło się nowe określenie? Wyjaśnienie, czyli co to znaczy rzepiara i dlaczego to określenie zdobywa tak dużą popularność w mediach społecznościowych, zamieszczamy poniżej.

Rzepiara - co to znaczy i kto to jest rzepiara?

W internecie, a szczególnie w mediach społecznościowych pojawiło się nowe określenie - rzepiara. Co to znaczy i kto to jest? Internauci określają tym mianem osoby, które robią sobie zdjęcia w kwitnących polach rzepaku. W sieci pojawia się również coraz więcej memów z tym związanych.

Określenie "rzepiara" ma jednak wydźwięk raczej negatywny, choć nie zawsze. Wynika to głównie z tego, że osoby, które robią sobie zdjęcia w polach rzepaku, niszczą w ten sposób przyszłe plony rolników.

Właściciele pól rzepaku apelują o to, aby robić zdjęcia w pobliżu upraw zamiast wchodzić wgłąb i niszczyć rośliny.

Skąd wzięło się określenie "rzepiara" i dlaczego stało się tak popularne?

Nowe określenie "rzepiara" najprawdopodobniej wzięło się od innej popularnej nazwy, która używana była pod koniec 2019 roku, a dokładniej chodzi o "jesieniarę". Przypomnijmy:

Jesieniara to słowo określające osobę (mężczyznę bądź kobietę, jest to słowo bez przynależności płciowej) uwielbiającą porę roku jesień. Prawdziwe "jesieniary" charakteryzuje wykonywanie typowo jesiennych czynności, czyli siedzenia pod kocem w ciepłych ubrankach z gorącym kubkiem dowolnego napoju.

Alternatywka i jesieniara - co to znaczy i kto to jest? [DEFINICJA]

Słowo "jesieniara" zajęło drugie miejsce w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku 2019. Pierwsze miejsce zajął rzeczownik: ALTERNATYWKA, czyli "dziewczyna o alternatywnych upodobaniach i zachowaniach".

Młodzieżowe słowo roku 2019 - WYNIKI: co to jest, co wygrało i co oznacza?

RadioZET.pl/KP