Zamknij

Kod SWIFT - co to jest, do czego służy i jak go znaleźć?

Karolina Piotrowska
04.02.2020 15:50
SWIFT - co to jest, do czego służy kod i jak znaleźć go w swoim banku?
fot. pixabay.com

Co to jest kod SWIFT? Może się on przydać tym, którzy robią przelewy międzynarodowe. Oprócz podania numeru IBAN, czasem podczas wykonywania operacji na koncie może przydać się także kod SWIFT. Poniżej wyjaśniamy dokładnie, co to jest oraz sprawdzamy identyfikatory w najpopularniejszych bankach w Polsce.

Kod SWIFT - co to znaczy, jak go znaleźć i do czego służy? Sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje o transakcjach międzynarodowych z wykorzystaniem specjalnego identyfikatora banku, jakim jest kod SWIFT.

Ile cyfr ma konto bankowe i ile cyfr ma numer karty kredytowej lub bankowej?

SWIFT - co to jest i do czego służy?

Kod SWIFT to 8-znakowy ciąg liter i cyfr, który umożliwia identyfikację instytucji, do której adresowany jest dany przelew. Inaczej nazywany jest także kodem BIC (Business Identifier Code) i nadawany jest każdej instytucji bankowej w Polsce i za granicą. Zdarza się, że numery są rozszerzane do 11 znaków, aby wskazać konkretny oddział banku.

Skrót SWIFT pochodzi od nazwy instytucji, która zajmuje się przydzielaniem i rejestracją kodów, czyli Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (po polsku jest to Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej).

Numer IBAN: co to jest i jak go znaleźć w swoim banku? PKO, MBANK, BZWBK

Kod SWIFT: MBANK, PKO BP, BZ WBK, PEKAO SA, ING, MILLENIUM

Poniżej podajemy kody SWIFT do MBanku, PKO BP, BZWBK, PEKAO SA, czyli do najpopularniejszych banków w Polsce. Identyfikatory można znaleźć również na stronach internetowych banków.

  • Bank Millenium - BIGBPLPW
  • BZ WBK - WBKPPLPP
  • ING Bank Śląski - INGBPLPW
  • PKO BP - BPKOPLPW
  • MBANK - BREXPLPWMUL
  • PEKAO SA - PKOPPLPW

O której przelew? Sprawdzamy godziny przelewów PKO BP, mBank, BZ WBK

RadioZET.pl/money.pl/KP