Zamknij

Saint Petersburg ma ćwierć miliona mieszkańców i leży - MILIONERZY

Jolanta Waligóra
13.05.2020 14:23
Saint Petersburg ma ćwierć miliona mieszkańców i leży - MILIONERZY
fot. Bartosz KRUPA/East News

Saint Petersburg ma ćwierć miliona mieszkańców i leży - takie pytanie za 5 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie w środę, 13 maja 2020 roku. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, gdzie leży Saint Petersburg.

Saint Petersburg ma ćwierć miliona mieszkańców i leży - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z programu TVN oraz jej wyjaśnienie, można znaleźć poniżej. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 5 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Saint Petersburg ma ćwierć miliona mieszkańców i leży - MILIONERZY

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", Saint Petersburg ma ćwierć miliona mieszkańców i leży, przysporzyło uczestnikowi programu TVN niemałych trudności. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - nad Zatoką Fińską

B - nad Zatoką Meksykańską

C - nad Zatoką Gdańską

D - nad Balatonem

Gracz od razu przyznał, że Saint Petersburg to według niego miasto leżąca w Ameryce, dlatego skłaniał się ku odpowiedzi B, czyli nad Zatoką Meksykańską. Mimo wszystko zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały warianty B oraz D. Finalnie gracz zaznaczył odpowiedź B.

Co jest najbardziej oporne na trawienie? [MILIONERZY]

Saint Petersburg - gdzie leży? [MILIONERZY]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, gdzie leży Saint Petersburg, jest odpowiedź B, czyli nad Zatoką Meksykańską. Gracz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 5 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Saint Petersburg to miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Floryda, na półwyspie Pinellas, nad Zatoką Tampa (Zatoka Meksykańska), w zespole miejskim Tampa-Saint Petersburg-Clearwater. Liczba ludności wynosi około 244,7 tys. mieszkańców.

RadioZET.pl/JW