Zamknij

Sam Elliott - kim jest aktor nominowany do Oscara za rolę w filmie "Narodziny gwiazdy"?

Redakcja
25.02.2019 09:34
Sam Elliot - kim jest aktor nominowany do Oscara za rolę w "Narodziny gwiazdy"?
fot. East News

Sam Elliott za film "Narodziny gwiazdy" został nominowany do Oscara 2019 w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. To największe do tej pory wyróżnienie, jakie otrzymał artysta. Sprawdzamy informacje na temat Sama Elliotta: żona, filmy, wiek, wzrost, nagrody.

Kim jest Sam Elliott? Aktor nominowany do Oscara za film "Narodziny gwiazdy" dla wielu widzów w Polsce może być anonimowy. Sprawdzamy co wiadomo o artyście, a także podajemy najważniejsze informacje, którego go dotyczą: żona, filmy, wiek, wzrost, nagrody.

Sam Elliott  za rolę w filmie "Narodziny gwiazdy" nominowany do Oscara 2019

Sam Elliott został nominowany do Oscara 2019 w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za rolę w filmie "Narodziny gwiazdy".  Produkcja, która miała premierę na festiwalu w Wenecji, opowiada o romansie nieznanej piosenkarki z "wyblakłą" gwiazdą muzyki country. Ta relacja zmienia ich oboje. Oto pełna lista nominowanych do Oscara za rolę drugoplanową: 

>> Oscary 2019 - NOMINACJE. Kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]". 

Sam Elliott - kim jest aktor z "Narodzin gwiazdy" nominowany do Oscara 2019? [FILMY]

Sam Elliott ( właściwie Samuel Pack Elliott) urodził się 9 sierpnia 1944 w Sacramento. Jest rozpoznawalny dzięki charakterystycznej, szczupłej budowie ciała, wąsom i niskiemu głosowi. Elliott to syn nauczycielki i urzędnika. Studiował psychologię i język angielski na University of Oregon w Eugene. Pierwszymi rolami Elliota były występy w westernach. 

Sam Elliott jest uważany za aktora wszechstronnego – grał już w komediach, horrorach, dramatach, romansach, westernach, a także serialach. Był nominowany do nagrody Emmy i Złotego Globu. Grał też w serialu produkcji CBS Mission: Impossible, horrorze sci-fi Żaby, dramacie Maska, teledramacie Śmierć w Kalifornii, a także thrillerze Ghost Rider.

» Amy Adams - kim jest aktorka nominowana do Oscara 2019 za film "Vice"? «

Sam Elliott: żona, dzieci, wzrost, wiek

Sam Elliott swoją żonę poznał na planie filmu. Jest nią aktorka Katharine Ross. Para wzięła ślub w 1.05.1984 r., a po czterech miesiącach urodziło się ich jedyne dziecko. Córką Ross i Elliota jest Cleo Rose Elliott. Sam Elliott należy do jednych z najwyższych aktorów w Hollywood - ma 188 centymetrów wzrostu.

RadioZET.pl/PZ