Zamknij

Sanah - wiek, wzrost, Instagram, chłopak: kim jest piosenkarka?

07.09.2020 09:43
Sanah - wiek, wzrost, Instagram, chłopak: kim jest piosenkarka?
fot. TRICOLORS/East News

Sanah to polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Artystka na swoim koncie ma m.in. takie przeboje jak "Szampan", "Melodia" czy "Siebie zapytasz". Co warto wiedzieć o młodej wokalistce? Szczegółowe informacje na temat wieku Sanah, wzrostu, Instagrama i chłopaka piosenkarki, można znaleźć poniżej.

Kim jest Sanah? Wiek, wzrost, Instagram, chłopak, piosenki, koncerty, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat piosenkarki i autorki tekstów, można znaleźć w tym artykule.

Kim jest Sanah? [KARIERA I OSIĄGNIĘCIA]

Zuzanna Jurczak, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Sanah, urodziła się w Warszawie. Pseudonim artystki, o czym nie wszyscy wiedzą, powstał po skróceniu angielskiej wersji pierwszego imienia piosenkarki, czyli Susannah. Jest polską piosenkarką, autorką tekstów, kompozytorką , a także skrzypaczką.

Sanah zdobyła popularność, zamieszczając w serwisie Youtube swoje autorskie utwory. Pod koniec 2019 roku piosenkarka wydała swój pierwszy minialbum zatytułowany "Ja na imię niewidzialna mam". Znalazły się tam m.in. takie single jak "Siebie zapytasz", "Cząstka" czy "Proszę pana".

Z kolei w maju 2020 roku Sanah wydała album "Królowa dram", który już w pierwszym tygodniu po premierze znalazł się na szczycie listy sprzedaży OLiS. Na płycie znalazły się takie przeboje jak "Szampan", "Melodia", "Łezki me" i "Oto cała ja".

Przebój Sanah w zupełnie nowej wersji. Cover hitu "Szampan" po angielsku [WIDEO]

Sanah na początku września 2020 wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu ze swoim singlem "No sory", który wydała miesiąc wcześniej. Piosenkarka zwyciężyła w plebiscycie "Od Opola do Opola".

Warto także wspomnieć, że artystka początkowo próbowała swoich sił w programach muzyczno-rozrywkowych, jednak bez skutku. W wywiadzie dla Interii Sanah przyznała, że była na castingach do "The Voice" oraz do polskiej i brytyjskiej edycji show "Mam Talent".

Sanah - wiek, wzrost, Instagram, chłopak, życie prywatne

Wiele osób szuka także informacji na temat wieku Sanah i wzrostu piosenkarki. Artystka urodziła się 2 września 1997 roku, więc w 2020 skończyła 23 lata. Mierzy około 160 cm.

Gwiazda bardzo strzeże swojej prywatności. Nie wiadomo zatem, czy Sanah ma chłopaka lub czy obecnie się z kimś spotyka.

Sanah na Instagramie figuruje pod nazwą: sanahmusic. Artystkę w mediach społecznościowych obserwuje ponad 92 tys. osób.

Sanah podbiła Opole 2020. 6 ciekawostek o autorce hitów "Szampan" i "Melodia"

RadioZET.pl