Zamknij

Scott Wilson nie żyje. Kim był aktor grający w "The Walking Dead"?

Redakcja
08.10.2018 09:59
Scott Wilson nie żyje. Kim był aktor grający w "The Walking Dead"?
fot. Everett Collection/EASTNEWS

Scott Wilson zmarł 6 października 2018 roku w Los Angeles. Amerykański aktor filmowy i telewizyjny miał 76 lat. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat zmarłego artysty grającego w "The Walking Dead".

Nie żyje Scott Wilson. Kim był amerykański aktor grający w popularnym serialu "The Walking Dead" Hershela Greene'a? Przedstawiamy biografią i najważniejsze osiągnięcia artysty.

Scott Wilson - przyczyny śmierci aktora

Scott Wilson nie żyje. Aktor grający m.in. w serialu "The Walking Dead" zmarł 6 października 2018 roku w Los Angeles w wieku 76 lat. Artysta przegrał długą walkę z rakiem. 

Informacja o śmierci aktora została opublikowana m.in. na oficjalnym profilu serialu na Twitterze - "Z wielką przykrością zawiadamiamy, że Scott Wilson, wspaniały aktor grający Hershela w "The Walking Dead" odszedł w wieku 76 lat. Nasze myśli są z jego rodziną oraz przyjaciółmi. Odpoczywaj w raju, Scott. Kochamy Cię!"

wil

Scott Wilson - kim był zmarły aktor grający w "The Walking Dead"? [kariera, informacje]

Scott Wilson urodził się 29 marca 1942 roku w Atlancie. Aktor początkowo występował na deskach teatrów. W 1967 zadebiutował na szklanych ekranie w filmie "W upalną noc". W tym samym roku zagrał jedną z głównych ról w "Z zimną krwią". Ponadto możemy kojarzyć go z takich produkcji jak "Pearl Harbor", "Wielki Gatsby", "Ostatni samuraj", "Dziewczyna moich koszmarów". Za rolę w "The Ninth Configuration" został nominowany do Złotego Globu za najlepszego aktora drugoplanowego.

Scott Wilson grał także w popularnym serialu "The Walking Dead", gdzie wcielał się w rolę Hershela Grenee'a. Scenarzystka serialu Angela Kang poinformowała, że Scott Wilson powróci do serialu w nadchodzącym, 9. sezonie. Aktor przed śmiercią zdążył nakręcić kilka scen. Nie wiadomo jednak, w ilu odcinkach się pojawi.

RadioZET.pl/JW