Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Scott Wilson nie żyje. Kim był aktor grający w "The Walking Dead"?

08.10.2018 09:59

Scott Wilson zmarł 6 października 2018 roku w Los Angeles. Amerykański aktor filmowy i telewizyjny miał 76 lat. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat zmarłego artysty grającego w "The Walking Dead".

Scott Wilson nie żyje. Kim był aktor grający w "The Walking Dead"? fot. Everett Collection/EASTNEWS

Nie żyje Scott Wilson. Kim był amerykański aktor grający w popularnym serialu "The Walking Dead" Hershela Greene'a? Przedstawiamy biografią i najważniejsze osiągnięcia artysty.

Scott Wilson - przyczyny śmierci aktora

Scott Wilson nie żyje. Aktor grający m.in. w serialu "The Walking Dead" zmarł 6 października 2018 roku w Los Angeles w wieku 76 lat. Artysta przegrał długą walkę z rakiem. 

Informacja o śmierci aktora została opublikowana m.in. na oficjalnym profilu serialu na Twitterze - "Z wielką przykrością zawiadamiamy, że Scott Wilson, wspaniały aktor grający Hershela w "The Walking Dead" odszedł w wieku 76 lat. Nasze myśli są z jego rodziną oraz przyjaciółmi. Odpoczywaj w raju, Scott. Kochamy Cię!"

wil

Scott Wilson - kim był zmarły aktor grający w "The Walking Dead"? [kariera, informacje]

Scott Wilson urodził się 29 marca 1942 roku w Atlancie. Aktor początkowo występował na deskach teatrów. W 1967 zadebiutował na szklanych ekranie w filmie "W upalną noc". W tym samym roku zagrał jedną z głównych ról w "Z zimną krwią". Ponadto możemy kojarzyć go z takich produkcji jak "Pearl Harbor", "Wielki Gatsby", "Ostatni samuraj", "Dziewczyna moich koszmarów". Za rolę w "The Ninth Configuration" został nominowany do Złotego Globu za najlepszego aktora drugoplanowego.

Scott Wilson grał także w popularnym serialu "The Walking Dead", gdzie wcielał się w rolę Hershela Grenee'a. Scenarzystka serialu Angela Kang poinformowała, że Scott Wilson powróci do serialu w nadchodzącym, 9. sezonie. Aktor przed śmiercią zdążył nakręcić kilka scen. Nie wiadomo jednak, w ilu odcinkach się pojawi.

RadioZET.pl/JW

Oceń
Tagi