Zamknij

Seiichi Miyake - kim był bohater Google Doodle i co wynalazł?

Paweł Żurek
18.03.2019 11:03
Seiichi Miyake - kim był bohater Google Doodle i co wynalazł?
fot. Google Doodle screen

Kim był Seiichi Miyake? Co wynalazł japoński naukowiec, którego 18 marca 2019 roku wspomina Google Doodle? Sprawdzamy co wiadomo o japońskim wynalazcy, a także wymieniamy jego największe sukcesy i odkrycia. U nas dowiecie się kim był Seiichi Miyake. 

Kim jest Seiichi Miyake? Co odkrył bohater  Google Doodle? Podajemy informacje o Seiichim Miyake, japońskim wynalazcy, który odkrył udogodnienie do niewidomych stosowane na całym świecie. 

>>  Friedlieb Ferdinand Runge - kim był bohater Google Doodle i co wynalazł?

Kim był Seiichi Miyake z Google Doodle?

Seiichi Miyaka, bohater Google Doodle, był wynalazcą i działaczem społecznym, a także pomysłodawcą płyt chodnikowych ze specjalnymi wypukłościami, które ułatwiają przemieszczanie się osobom niedowidzącym. 

Seiichi Miyake (jap. 三宅 精一 Miyake Seiichi) swój wynalazek stworzył za własne pieniądze. W 1977 roku płyty dotykowe stały się obowiązkowe na stacjach kolei japońskich.
Seiichi Miyake urodził się w 1926 roku. Zmarł w wieku 56 lat. 18.03.2019 Seiichi Mikayego upamiętniło Google Doodle.

>>  Czego Polacy szukają w Google? Znamy listę najpopularniejszych haseł w 2018 roku

Wynalazek Seiichi Miyakiego z Google Doodle. Co zaprojektował?

Wynalazek Seiichi Mikayego jest stosowany w kilkudziesięciu krajach na świecie. Pierwszym miastem, gdzie zainstalowano płyty dla osób niedowidzących, była japońska Okayama. Obecnie, to rozwiązanie wprowadzone jest już także w wielu miejscach w Polsce, chociażby na stacjach kolejowych, czy w centrach dużych miast.

>>  World Wide Web w Google Doodle: co to jest? 12.03

Zagłosuj

Widzieliście kiedyś "przejścia" dla niedowidzących, które wynalazł Seiichi Miyake?

Liczba głosów:

Co to jest Google Doodle? 

Google Doodle to nazwa strony utworzonej przez Google, które pojawia się w momencie kliknięcia w logo wyszukiwarki. Najczęściej, nowa grafika w miejsce Google jest wyświetlana z okazji ważnych uroczystości, daty urodzin sławnych lub wybitnych osobowości. 

RadioZET.pl/PZ