Zamknij

Seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli... - odpowiedź z Milionerów

Karolina Piotrowska
04.02.2020 12:07
Seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli... - odpowiedź z Milionerów
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 20 tysięcy złotych.

Seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, czyli barwa śmierci - jaki to jest kolor, seppuku i samurajowie - co to jest, kim są i inne. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 20 tysięcy złotych.

Minister edukacji narodowej upomniała premiera, żeby nie mówił... - odpowiedź z Milionerów

Seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli..." nie była od razu oczywista dla uczestnika w programie. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. w czerni 

B. w czerwieni 

C. w błękicie 

D. w bieli

Uczestnik nadal miał do wykorzystania dwa koła ratunkowe. Nie chciał on ryzykować utraty pieniędzy, które udało mu się wygrać do tej pory, dlatego postanowił najpierw wykorzystać jedno z nich, czyli Pół na pół. Pozostały mu do wyboru dwie odpowiedzi: B. w czerwieni i D. w bieli. Wciąż miał on jednak wątpliwości, dlatego użył również ostatniego koła ratunkowego, czyli Telefonu do przyjaciela. Mama uczestnika również nie miała stuprocentowej pewności, jednak zasugerowała odpowiedź D. w bieli. Ostatecznie zgodnie z tą radą gracz zaznaczył odpowiedź D. w bieli.

Mogadiszuanka to mieszkanka... - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 40 tys. złotych

MILIONERZY - seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli...", to właśnie D., w bieli. Uczestnik odpowiedział prawidłowo, dzięki czemu wygrał 20 tysięcy tysięcy złotych i mógł kontynuować grę. Nie pozostało mu już żadne koło ratunkowe.

W kulturze europejskiej kolor czarny przeważnie ma negatywne znaczenie i kojarzy się z żałobą, smutkiem, złem czy śmiercią. Na Wschodzie jednak symbolizuje całkowicie odmienne uczucia. W Chinach czerń to oznaka szczęścia i radości, w Japonii dorosłości, szlachetności, natomiast w Indiach to kolor życia.

Biel w wielu kulturach Wschodu, w tym w Japonii, jest kolorem śmierci i żałoby. Natomiast między innymi dla Europejczyków najczęściej jest symbolem czystości, boskości czy niewinności, jak szaty papieskie czy suknia ślubna panny młodej.

Wskaż błąd. Pytanie z Milionerów za 1000 zł [MILIONERZY, 3.02.2020]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP