Zamknij

Seriale na wakacje 2020 - co oglądać w lipcu i sierpniu na Netflix i HBO?

09.07.2020 13:30
Seriale na wakacje 2020 - co oglądać w lipcu i sierpniu na Netflix i HBO
fot. Shutterstock

Seriale Netflix i HBO na wakacje 2020 to jeden ze sposobów spędzenia wolnego czasu, szczególnie w te dni, kiedy pogoda nie pozwala na wyjście z domu. Wiele osób zastanawia się, co obejrzeć w wakacje i jakie seriale są polecane przez internautów. Poniżej znajdziecie wybrane propozycje, które warto wziąć pod uwagę.

Seriale 2020 na wakacje - co oglądać na Netflix i HBO Go przez 2 miesiące? Sprawdzamy najlepsze produkcje, które są dostępne do obejrzenia m.in. na platformie Netflix i HBO i są najbardziej polecane przez internautów, a także nowości, które pojawiły się na platformach w ostatnim czasie.

Ile kosztuje Netflix? CENA za miesiąc, za rok, na 2 i 4 osoby, na 1 osobę [CENY ABONAMENTÓW]

Najlepsze, polecane seriale na wakacje 2020 - NETFLIX, HBO Go [TOP 5, NOWOŚCI]

Najwięcej polecanych seriali na wakacje 2020, które znajdują się w rankingach internetowych, jest dostępnych do obejrzenia na platformach Netflix i HBO Go. Wiele z nich zdobyło uznanie internautów, którzy z niecierpliwością czekali na ich kontynuacje. Według nas jednym z najlepszych seriali na Netflix na wakacje 2020, który będzie można nadrobić w lipcu i sierpniu to przede wszystkim "Dark". Dla tych, którzy są ciekawi kontynuacji serii i dalszych losów bohaterów, na Netflix można już oglądać 4. sezon "13 powodów", który jednocześnie jest już ostatnim. Poniżej znajdziecie krótki opis fabuły, jeśli jeszcze nie znacie lub nie oglądaliście tych tytułów.

"Dark" - w pierwszym sezonie serialu - jak możemy przeczytać na Netflix Polska - poznajemy historię niemieckiego miasteczka Winden, w którym znika dwójka dzieci. To wydarzenie otwiera czeluści, które podważają istnienie czasu, jaki znamy. Ważniejszym od tego, kto porwał dzieci, okazuje się to, kiedy to się stało.

Dark: 5 ciekawostek o niemieckim serialu Netflixa. Co warto wiedzieć?

"13 powodów" - Hannah Baker popełnia samobójstwo, a jej znajomy dostaje trzynaście nagrań magnetofonowych, na których dziewczyna nagrała powody odebrania sobie życia. Choć serial jak na razie zakończył się, wiele osób wciąż poleca go wśród TOP seriali na Netflix. Na platformie dostępne są już łącznie 4 sezony po 13 odcinków. W 2020 roku odbyła się premiera 4. sezonu "13 powodów".

13 powodów, sezon 5 - kiedy premiera na Netflix i czy będzie piąty sezon serialu? [DATA]

Innym serialem, który niezmiennie znajduje się w czołówkach rankingów seriali na Netflix jest "Stranger Things". Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeszcze w 2020 roku zobaczymy 4. sezon serialu, jednak jak na razie oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana.

"Stranger Things" - w pierwszym sezonie serialu poznajemy małego chłopca - dwunastoletniego Willa Byersa. W nocy 6 listopada 1983 w Hawkins w stanie Indiana znika on w tajemniczych okolicznościach, a jego matka za wszelką cenę stara się go odnaleźć. Następnego dnia w miasteczku pojawia się dziewczynka, która ma nadprzyrodzone umiejętności i wydaje się, że może mieć informacje na temat miejsca pobytu Willa. W drugim sezonie serialu sprawy mocno się pokomplikowały, a w Hawkins pojawiło się nowe zagrożenie.

Stranger Things 4: serialowy Hopper zdradza, co się wydarzy w serialu Netflixa

Dodatkowo wśród najbardziej polecanych seriali 2020 z HBO Go wymienia się m.in. "Czarnobyl" czy "Opowieść podręcznej", a także kontrowersyjny tytuł "Euforia". Więcej na temat tych seriali można przeczytać w artykułach poniżej:

Seriale HBO i NETFLIX 2020 - RANKING: polecane przez internautów

Wśród seriali wartych obejrzenia i polecanych na wakacje 2020 bardzo często pojawiają się także tytuły takie jak "Czarne Lustro" czy "The End of the F***ing World". W czołówce są również "Riverdale" i "The Rain". Inne popularne tytuły w Polsce, jeśli chodzi o seriale na Netflix to m.in. "W głębi lasu", "Dom z papieru", "Szkoła dla Elity", "Lucyfer", "After Life", "Niewyjaśnione tajemnice", "Ty" i wiele innych.

Dla tych, którzy nigdy wcześniej nie słyszeli o tych tytułach, przedstawiamy krótki opis fabuły wybranych:

Serial "W głębi lasu" to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach. 

W głębi lasu - ile odcinków ma serial i kiedy premiera na Netflix? [OBSADA, ZWIASTUN]

"Czarne lustro" to trzy historie osadzone w przyszłości, opowiedziane w trzech odcinkach. Każda z nich opowiada o innych przykrych konsekwencjach rozwoju naszej cywilizacji, pokazując w sposób karykaturalny do czego może dojść jeśli nic się nie zmieni. W każdej mamy do czynienia z różnym problemem społeczno-obyczajowym osadzonym w różnej futurystycznej perspektywie czasowej. W serialu zostaje poruszony między innymi problem przekraczania barier obyczajowych w imię sztuki, zgubnego wpływu nowych technologii na życie osobiste, czy podporządkowania życia regułom telewizji i portali społecznościowych, gdzie nic już nie jest prawdziwe. Serial składa się z pięciu sezonów, więc łącznie widz może poznać aż 12 różnych historii. Każdy odcinek trwa około 60 minut.

Black Mirror, sezon 6 - kiedy nowe odcinki serialu i czy powstanie szósty sezon?

RadioZET.pl