Zamknij

Sezon grzewczy 2020 - do kiedy trwa w Polsce i kiedy wyłączą centralne ogrzewanie? [DATA]

Jolanta Waligóra
19.03.2020 08:55
Sezon grzewczy 2020 - do kiedy trwa w Polsce i kiedy wyłączą centralne ogrzewanie? [DATA]
fot. PIXABAY

Do kiedy trwa sezon grzewczy 2020? Wraz z początkiem marca i pojawieniem się pierwszych cieplejszych dni, wielu mieszkańców bloków i nie tylko szuka informacji na temat daty wyłączenia centralnego ogrzewania w budynku. Szczegółowe informacje na temat tego, do kiedy sezon grzewczy w 2020 roku, można znaleźć poniżej.

Sezon grzewczy 2020 w Polsce - do kiedy trwa? Do kiedy działa centralne ogrzewanie? Od czego zależy termin zakończenia sezonu grzewczego? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, do kiedy sezon grzewczy w 2020 roku.

Sezon grzewczy 2020 - do kiedy trwa w Polsce? 

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, do kiedy sezon grzewczy w 2020 roku. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna. Nie ma określonego terminu, w którym rokrocznie wyłączane jest centralne ogrzewanie w budynkach.

Sezon grzewczy w Polsce zazwyczaj trwa do marca lub kwietnia. 

Pierwszy dzień wiosny 2020 - kiedy jest kalendarzowy i astronomiczny początek wiosny?

Do kiedy trwa sezon grzewczy 2020? [DATA]

To, do kiedy trwa sezon grzewczy 2020 w Polsce, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim rolę odgrywa tu temperatura na zewnątrz. Jeśli przez dłuższy czas utrzymywać się będą wysokie temperatury, ogrzewanie centralne zostanie wyłączone. 

Definicja sezonu grzewczego znajduje się w par. 2 pkt. 20 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 15 stycznia 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemów ciepłowniczych i brzmi następująco:

Sezon grzewczy to okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów.

Aby wyznaczyć to, do kiedy sezon grzewczy 2020, niezbędne będzie skorzystanie z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury, które określa właściwą temperaturę w pomieszczeniach. W przypadku pomieszczeń takich jak pokoje mieszkalne, przedpokoje, kuchnie, biura czy sale posiedzeń temperatura nie może być niższa niż 20 stopni Celsjusza, a w przypadku łazienek, szatni, pływalni czy oddziałów położniczych musi to być minimum 24 stopnie C. Wszystko zależne jest zatem od pogody.

Kiedy przyjdzie wiosna 2020? Długoterminowa prognoza pogody w Polsce

RadioZET.pl/JW