Zamknij

Sinice nad Bałtykiem 2020 - MAPA: co to i gdzie jest zakaz kąpieli? [LISTA MIEJSC 23.07.2020]

23.07.2020 14:43
Sinice nad Bałtykiem 2020 - MAPA: co to i gdzie jest zakaz kąpieli? [LISTA MIEJSC]
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Sinice w Bałtyku 2020 mogą skutecznie zepsuć długo wyczekiwany wypoczynek nad polskim morzem. Dlatego, jeśli wybieramy się na północ naszego kraju, to warto wcześniej sprawdzić, w których miejscach jest zakaz kąpieli. W ten sposób unikniemy rozczarowań. Poniżej można znaleźć szczegółowe wyjaśnienie, co to są sinice i mapę z listą miejsc z zakazem kąpieli.

Sinice 2020 - MAPA: gdzie jest zakaz kąpieli i gdzie w Bałtyku występują sinice? Co to jest i jakie zagrożenia niosą dla człowieka? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy mapę sinic nad Bałtykiem 2020.

Sinice 2020 - MAPA: gdzie jest zakaz kąpieli i gdzie w Bałtyku są sinice? 

Mapa sinic w Bałtyku w 2020 roku to informacje, które szczególnie interesują wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez tych, którzy wybierają się w wakacje nad polskie morze i chcą wcześniej sprawdzić, w których miejscach obowiązuje zakaz kąpieli. W ten sposób można uniknąć rozczarowań.

Gdzie burza i pada? Radar burz i opadów online [MAPA POGODOWA NA ŻYWO 2020]

W związku z sinicami w Bałtyku 2020, zakaz kąpieli, według informacji z dnia 23 lipca, nie obowiązuje w żadnym miejscu. Artykuł - wraz z pojawieniem się nowych informacji - będziemy aktualizować na bieżąco.

Mapa sinic w Bałtyku 2020 dostępna jest na stronie Serwisu Kąpieliskowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod tym LINKIEM. Na zielono zaznaczone są kąpieliska otwarte, zaś na czerwono oznaczone są miejsca, w których - z powodu sinic - obowiązuje zakaz kąpieli.

Sinice nad Bałtykiem - co to jest?

Sinice to organizmy samożywne zaliczane do Procaryota, królestwa bakterii. Z uwagi na ich odporność na długotrwałe susze, wysokie temperatury i wysokie zasolenie, można je spotkać prawie w każdym środowisku na Ziemi.

Kąpiel w wodzie zanieczyszczonej sinicami może powodować niekorzystne reakcje organizmu. Może to być wysypka, pokrzywka, świąd skóry czy zapalenie spojówek. Z kolei w przypadku połknięcia zanieczyszczonej wody mogą pojawić się dolegliwości układu pokarmowego, m.in. biegunka, bóle brzucha, wymioty, gorączka i zawroty głowy. To właśnie ze względu na zagrożenia, jakie wiążą się z występowaniem sinic w Bałtyku 2020, służby sanitarne zamykają niektóre kąpieliska. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku ostrzega wszystkie osoby, które korzystają z kąpieli nad otwartymi wodami, że nie należy kąpać się w wodach mętnych, które mają zmienioną barwę czy też zapach. To własnie te czynniki mogą świadczyć o zakwicie sinic.

Jak odróżnić SINICE od GLONÓW? Zapytaliśmy eksperta!

Zagłosuj

Wybierasz się lub byłeś/aś już w tym roku nad polskim morzem?

Liczba głosów:

RadioZET.pl