Zamknij

Sklepy 12 sierpnia: otwarte czy zamknięte? [ŻABKA, LEWIATAN, FRESHMARKET]

Redakcja
09.08.2018 15:38
Sklepy 12 sierpnia: otwarte czy zamknięte?
fot. PIXABAY

Czy sklepy w niedzielę, 12 sierpnia będą otwarte, czy zamknięte? Tradycyjnie na to pytanie przed weekendem szuka odpowiedzi wiele osób. Sprawdzamy, czy druga niedziela miesiąca będzie niedzielą handlową i gdzie w ten dzień zrobimy zakupy. 

Otwarte sklepy 12 sierpnia czy zamknięte? Sprawdzamy, czy najbliższa niedziela będzie niedzielą handlową, czy w ten dzień obowiązywać będzie zakaz handlu.

» Niedziele handlowe SIERPIEŃ 2018 - kiedy otwarte sklepy? [KALENDARZ] «

Sklepy 12 sierpnia: otwarte czy zamknięte?

Dla wszystkich osób, które w drugą niedzielę miesiąca planowały zrobić większe zakupy, nie mamy dobrych wiadomości. Sklepy 12 sierpnia będą nieczynne. W niedzielę zamknięte będą zarówno supermarkety, jak i galerie handlowe. Przypominamy, że w sierpniu wypadają dwie niedziele handlowe. Sklepy tradycyjnie otwarte będą zarówno w pierwszą, jak i ostatnią niedzielę miesiąca - 5 i 26 sierpnia.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie wraz z początkiem marca. Od tej chwili, w każdym miesiącu sklepy otwarte będą w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. W kolejnych latach ma pojawić się więcej ograniczeń. Od 2019 roku zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2020 roku natomiast ma wejść w życie całkowity zakaz handlu w niedzielę, z wyjątkiem kilku dni w roku.

Otwarte sklepy w niedzielę 12.08. - Żabka, Lewiatan, Freshmarket, Globi

Jak już wspominaliśmy powyżej, w niedzielę 12 sierpnia sklepy będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że w ten dzień nieczynne będą wszystkie placówki. W weekend otwarte mogą być m.in.: sklepiki osiedlowe, Żabka, Lewiatan, Freshmarket oraz Globi. W tej sytuacji decyzję dotyczącą otwarcia sklepu podejmuje właściciel lub ajent sklepu. Informacja o otwarciu w niedzielę zazwyczaj jest na kilka dni wcześniej wywieszana na drzwiach lokalu. W przeciwnym wypadku warto zapytać o godziny otwarcia sprzedawcy.

Dodatkowo ustawa o zakazie handlu w niedzielę 2018 przewiduje kilkanaście  wyjątków. W niedzielę 12 sierpnia otwarte mogą być m.in. lodziarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami czy kwiaciarnie. Czynne mogą być także placówki pocztowe oraz sklepy na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych).

RadioZET.pl/JW