Zamknij

Sklepy 29 lipca: otwarte czy zamknięte? [Biedronka, Tesco, Lidl, Żabka]

Redakcja
27.07.2018 10:29
Sklepy 29 lipca: otwarte czy zamknięte? [Biedronka, Tesco, Lidl, Żabka]
fot. PIXABAY

Czy sklepy w niedzielę, 29 lipca będą otwarte, czy zamknięte? Tradycyjnie na to pytanie przed weekendem szuka odpowiedzi wiele osób. Sprawdzamy, czy ostatnia niedziela w miesiącu będzie niedzielą handlową i gdzie w ten dzień zrobimy zakupy. 

Otwarte sklepy 29 lipca czy zamknięte? Sprawdzamy, czy najbliższa niedziela będzie niedzielą handlową, czy w ten dzień obowiązywać będzie zakaz handlu. 

» Niedziele handlowe LIPIEC 2018 - kalendarz. Kiedy zamknięte sklepy? «

Sklepy 29 lipca: otwarte czy zamknięte?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które w ostatni weekend miesiąca planowały zrobić większe zakupy. Sklepy 29 lipca będą otwarte. W niedzielę czynne będą zarówno supermarkety, jak i galerie handlowe. Przypominamy, że w lipcu wypadają dwie niedziele handlowe. Otwarte sklepy tradycyjnie były w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. 

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie wraz z 1 marca 2018 roku. Od tego momentu w każdym miesiącu sklepy będą czynne w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. W kolejnych latach prawdopodobnie pojawi się więcej ograniczeń. Od 2019 roku sklepy będą mogły być czynne jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. Z kolei rok później ma wejść całkowity zakaz handlu w niedzielę z wyjątkiem kilku dni w roku.

Otwarte sklepy w niedzielę 29.07. - Biedronka, Tesco, Lidl, Żabka [GODZINY OTWARCIA]

Jak wspominaliśmy powyżej, sklepy 29 lipca będą czynne. W ostatnią niedzielę miesiąca zarówno mniejsze sklepiki, jak i supermarkety m.in. Biedronka, Tesco, Lidl czy Żabka otwarte będą w regularnych godzinach.

W niedzielę, 29 lipca w wielu sklepach Biedronki będzie można zrobić zakupy od 8:00 do 21:00. Część supermarketów czynna będzie nawet do 22:00. Z kolei sklepy sieci  Lidl otwarte będą przeważnie do godziny 20:00 lub 21:00. Niektóre sklepy sieci Tesco natomiast będą czynne nawet do północy. Godziny otwarcia Żabki w niedzielę to 6:00-23:00.

Przed niedzielnymi zakupami warto jednak sprawdzić szczegółowe godziny otwarcia konkretnego obiektu, gdyż nie wszystkie placówki otwierają się i zamykają o jednakowej godzinie.

RadioZET.pl/JW