Zamknij

Sklepy otwarte 12 listopada: handel - gdzie zrobić zakupy?

Redakcja
08.11.2018 13:33
Sklepy otwarte 12 listopada
fot. Pixabay

Czy 12 listopada 2018 sklepy będą otwarte? W których sklepach zrobimy zakupy w święto państwowe z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę? Kogo nie dotyczy zakaz handlu?

12 listopada 2018: sklepy otwarte czy zamknięte? Jeszcze do niedawna to nie było jasne. Teraz, kiedy sejm przyjął senackie poprawki, ogłoszono zakaz handlu tego dnia. Tradycyjnie jednak niektóre sklepy będą otwarte. Sprawdzamy, które placówki tego dnia będą czynne.

Kto ma wolne 12 listopada, a kto pracuje? PRZEPISY

12 listopada 2018: zakaz handlu

W związku z dość niespodziewanym ogłoszeniem 12 listopada dniem wolnym od pracy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pojawia się wiele pytań o to, kto tego dnia będzie pracował, a kto będzie miał wolne. Od 07.11. wiadomo, że 12.11. handel nie będzie się odbywał na normalnych zasadach, tylko tak, jak w dni świąteczne. Zakaz handlu obejmuje większość sklepów wielkopowierzchniowych i supermarketów - jak Biedronka, Tesco, Lidl, Carrefour. Nieczynne będą także sklepy w galeriach handlowych.

Sklepy otwarte 12 listopada 2018. Gdzie zrobimy zakupy?

Mimo że większość sklepów będzie zamknięta, to zakupy 12 listopada będzie można zrobić - zgodnie z Kodeksem pracy - w tych sklepach, które są prowadzone przez ich właścicieli. Wyjątkiem są również miejsca, gdzie pracownicy pracują na umowę zlecenie, a nie na umowę o pracę.
W poniedziałek 12 listopada można liczyć jedynie na sklepiki osiedlowe oraz takie mini-markety jak Żabka, Carrefour Express czy Freshmarket. Jednak o tym, czy te sklepy będą czynne, decydują ajenci. Większość z nich zazwyczaj jest otwierana, jednak nie należy być zdziwionym, gdy natrafimy na zamknięty punkt.

12 listopada - stacje benzynowe

Tradycyjnie 12 listopada otwarte będą także stacje benzynowe, gdzie w razie potrzeby zaopatrzymy się w podstawowe produkty.
To również może cię zainteresować:

12 listopada 2018 wolny od pracy za 11.11? [USTAWA, INFORMACJE]

Niedziele handlowe LISTOPAD 2018 - kiedy otwarte sklepy? [KALENDARZ]

RadioZET.pl/SA