Zamknij

Sklepy otwarte 15 sierpnia 2018. Gdzie zrobimy zakupy w Święto?

Redakcja
14.08.2018 11:15
Sklepy otwarte 15 sierpnia 2018. Gdzie zrobimy zakupy w Święto?
fot. PIXABAY

Sklepy otwarte 15 sierpnia 2018 czy zamknięte? W środę przypada Święto Matki Boskiej Zielnej, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy oraz Święto Wojska Polskiego. Nie wszystkie jednak sklepy 15.08. będą nieczynne. Sprawdzamy, gdzie w środę będziemy mogli zrobić zakupy.

15 sierpnia 2018: sklepy otwarte czy zamknięte? Na to pytanie, z uwagi na zbliżający się termin, poszukuje odpowiedzi wiele osób. Sprawdzamy, które placówki tego dnia będą czynne.

» Niedziele handlowe SIERPIEŃ 2018 - kiedy otwarte sklepy? [KALENDARZ] «

15 sierpnia 2018: sklepy otwarte czy zamknięte?

Wiele osób szuka w internecie informacji na temat tego, czy sklepy 15 sierpnia 2018 będą otwarte, czy zamknięte. Wątpliwości spowodowane są tym, że w tym terminie przypadają dwa święta, tj. Święto Matki Boskiej Zielnej oraz Święto Wojska Polskiego.

Dla wszystkich osób, które w ten dzień planowały większe zakupy, mamy złe wiadomości. 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W związku z tym większość sklepów, restauracji oraz innych miejsc usługowych będzie zamknięta. Zakupów nie zrobimy w żadnym większym supermarkecie (Biedronka, Tesco, Lidl, Carrefour ), a nieczynne będą także sklepy odzieżowe w galeriach handlowych.

Sklepy otwarte 15 sierpnia 2018. Gdzie zrobimy zakupy w Święto?

Mimo że większość sklepów, jak wspominaliśmy powyżej, będzie zamknięta, to zakupy w ten dzień będzie można zrobić w niektórych obiektach handlowych. Sklepy otwarte 15 sierpnia 2018 mogą być tylko wtedy, gdy są prowadzone przez ich właścicieli. Wyjątkiem są również miejsca, gdzie pracownicy pracują na umowę zlecenie, a nie na umowę o pracę.

W środę można liczyć jedynie na sklepiki osiedlowe oraz takie placówki, jak Żabka, Carrefour Express czy Freshmarket. Jednak o tym, czy te sklepy będą czynne, decydują ajenci. Większość z nich zazwyczaj jest otwierana, jednak nie należy być zdziwionym, gdy natrafimy na zamknięty punkt. Tradycyjnie 15 sierpnia otwarte będą także stacje benzynowe oraz wybrane lokale gastronomiczne. 

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW