Zamknij

Sklepy otwarte w Wigilię i Boże Narodzenie 2017 [LISTA, GODZINY]

Redakcja
18.12.2017 12:27
Sklepy otwarte w Wigilię i Boże Narodzenie 2017 [LISTA, GODZINY]
fot. Pixabay.com

Jakie sklepy będą otwarte w Wigilię i Boże Narodzenie 2017? Do której godziny będzie można zrobić ostatnie, przedświąteczne zakupy? Wigilia to dzień poprzedzający Boże Narodzenie, ale nie wszystkie sklepy muszą w ten dzień pracować, tym bardziej, że jest to niedziela. Przedstawiamy listę sklepów otwartych w Wigilię i Boże Narodzenia 2017.

Zakupy na ostatnią chwilę mogą wiązać się z licznymi utrudnieniami, związanymi z godzinami otwarcia sklepów w Wigilię. By dokupić jajka, przyprawy lub inne brakujące produkty, będziemy mogli to zrobić jedynie rankiem 24 grudnia.

Sklepy otwarte w Wigilię [LISTA, GODZINY]

Ostatnie przedświąteczne zakupy zaoferują nam sklepy otwarte w Wigilię 2017. Nie będą to wszystkie sklepy, a godziny ich otwarcia nie będą tymi tradycyjnie obowiązującymi. W Wigilię otwarte będą wszystkie dyskonty, supermarkety i hipermarkety. Otwarte będą w godzinach rannych i wczesnopopołudniowych.

Jedynym zesklepów otwartych w Wigilię 2017jest hipermarket TESCO. W niedzielę 24.12 będzie można w nim zrobić zakupy do godziny 14:00. Sklep Auchan swoje przedświąteczne usługi będzie oferował również do godziny 14:00. Warto jednak dodać, że jeśli chodzi ogodziny otwarcia sklepów w Wigilię 2017,hipermarket Auchan zdaje się być najbardziej elastyczny ze wszystkich tego typu sklepów.

Supermarket Auchan wprowadził elastyczne godziny pracy swoich sklepów. Mogą one wydłużyć godziny pracy w dni poprzedzające Wigilię, jednak to, do której konkretny sklep będzie czynny, zależy od jego kierownictwa.

Dnia 24.12, hipermarkety Lidl będą czynne do godziny 14:00. Także Biedronka i Carrefourgodzinę otwarcia sklepów w Wigilię 2017ustanowiły na 14:00. Wyjątkiem jest sieć sklepów Żabka, których ajenci sami zdecydują, do której godziny będą ich sklepy otwarte w Wigilię.

Sklepy otwarte w Boże Narodzenie 2017 [LISTA, GODZINY]

W Boże Narodzenie większość sklepów pozostanie jednak zamknięta. Dotyczy to hipermarketów i dyskontów. Wyjątkami mogą być lokalne sklepy osiedlowe, których właściciele będą chcieli sami stanąć za ladą sklepową.

Jeśli chodzi o wtorek 25.12 i środę 26.12, nie będzie sklepów otwartych w Święta Bożego Narodzenia 2017. Wyjątkiem może okazać się sieć sklepów Żabka, których ajenci sami zdecydują o godzinach otwarcia swoich sklepów. W Boże Narodzenie część tych sklepów może być otwarta, ale krócej.

To, jakie sklepy są czynne w Wigilię i Boże Narodzenie zależy od ich właściciela. Duże hipermarkety zazwyczaj odgórnie decydują o godzinach otwarcia swoich sklepów, a te mniejsze, lokalne, zazwyczaj decydują się na skrócone godziny pracy, głównie ze względu na szacowany dochód w tym czasie.

RadioZet.pl/silesion.pl/JH