Zamknij

Sklepy otwarte w niedzielę 15.04. - godziny otwarcia. Gdzie zrobimy zakupy?

Redakcja
13.04.2018 10:42
Sklepy otwarte w niedzielę 15.04. - godziny otwarcia. Gdzie zrobimy zakupy?
fot. PIXABAY

Sklepy otwarte w niedzielę 15.04. Czy to niedziela z zakazem handlu, czy będziemy mogli zrobić zakupy w weekend? Na takie pytania, co tydzień szuka odpowiedzi wiele osób. Sprawdzamy, czy najbliższa niedziela będzie dniem wolnym od handlu.

Sklepy otwarte w niedzielę 15 kwietnia - gdzie zrobimy zakupy i czy to niedziela handlowa? Sprawdzamy, czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne.

» Niedziele handlowe w kwietniu 2018: kiedy zrobimy zakupy? [KALENDARZ] «

Sklepy otwarte w niedzielę 15.04. - godziny otwarcia

W związku ze zbliżającym się weekendem coraz więcej osób zastanawia się, czy najbliższa niedziela będzie dniem wolnym od handlu. Sklepy 15 kwietnia nie będą otwarte, dlatego nie warto na ten dzień planować większych zakupów. Niedziela handlowa w kwietniu 2018 wypadnie tylko raz, a dokładniej 29.04. Powód, dla którego w kwietniu jest tylko jedna niedziela handlowa, jest bardzo prosty. W pierwszą niedzielę miesiąca przypadła Wielkanoc, w związku z czym sklepy były zamknięte.

Przypominamy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę  weszła w życie wraz z początkiem marca. Zgodnie z nowymi zapisami, w każdym miesiącu w 2018 roku sklepy będą czynne w dwie niedziele - pierwszą, jak i ostatnią. Kolejne ograniczenia mają zacząć obowiązywać już w 2019 roku. Wtedy niedziela handlowa będzie wypadać tylko raz w miesiącu. Z kolei rok później ma wejść całkowity zakaz handlu w niedzielę, z wyjątkiem jedynie kilku dni w roku.

» Zakaz handlu w niedzielę 2018 - daty zamknięcia sklepów [KALENDARZ] «

Zakaz handlu w niedzielę 2018: wyjątki

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę 2018 przewiduje kilka wyjątków. Sklepy czynne w niedzielę, w których będziemy mogli zrobić zakupy to m.in. kwiaciarnie, cukiernie, piekarnie oraz punkty z pamiątkami. Dodatkowo otwarte mogą być także sklepy, w których za ladą staną sami właściciele lub członkowie ich rodzin.

» Zakaz handlu w niedzielę: wyjątki - gdzie zrobimy zakupy w weekend? «

Przypominamy, że handlowcy, którzy nie zastosują się do ustawy o zakazie handlu w niedzielę, będą musieli liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami. Za złamanie przepisów grozi grzywna w wysokości od 1 tys. do aż 100 tys. zł. Przestrzegania prawa pilnować będą pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, którzy odbyli specjalne szkolenia. 

» Biedronka: godziny otwarcia sklepów od poniedziałku do niedzieli «

RadioZET.pl/JW