Sklepy otwarte w niedzielę 15 lipca - Żabka, Lewiatan, Freshmarket

13.07.2018 16:01

Czy sklepy w niedzielę 15 lipca będą otwarte, czy zamknięte? Tradycyjnie przed weekendem wiele osób zaczyna zastanawiać się, czy najbliższa niedziela będzie dniem wolnym od handlu. Sprawdzamy i odpowiadamy na pojawiające się pytania.

Sklepy otwarte w niedzielę 15 lipca - Żabka, Lewiatan, Freshmarket fot. PIXABAY

Sklepy czynne w niedzielę 15 lipca. Czy supermarkety i galerie handlowe będą otwarte, czy zamknięte? Sprawdzamy, czy najbliższa niedziela będzie dniem wolnym od handlu.

» Niedziele handlowe LIPIEC 2018 - KALENDARZ. Kiedy zamknięte sklepy? «

Otwarte sklepy w niedzielę 15 lipca czy zamknięte?

Na pytanie, czy otwarte będą sklepy w niedzielę 15 lipca tradycyjnie na kilka dni przed weekendem, szuka odpowiedzi wiele osób. Wszyscy, którzy planowali zrobić większe zakupy w ten dzień, będą musieli zmienić plany. Sklepy w niedzielę 15.07. będą zamknięte. Najbliższa niedziela jest dniem wolnym od handlu. Nieczynne będą zarówno galerie handlowe, jak i większe supermarkety.

Przypominamy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie wraz z początkiem marca. Od tej chwili, w każdym miesiącu sklepy otwarte będą w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. W kolejnych latach ma pojawić się więcej ograniczeń. Od 2019 roku zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2020 roku natomiast ma wejść w życie całkowity zakaz handlu w niedzielę, z wyjątkiem kilku dni w roku.

Sklepy otwarte w niedzielę 15.07. - Żabka, Lewiatan, Freshmarket, Globi

Jak już wspominaliśmy powyżej, w niedzielę 15 lipca sklepy będą nieczynne. Nie oznacza to jednak, że w ten dzień zamknięte będą wszystkie placówki. W weekend otwarte mogą być: sklepiki osiedlowe, Żabka, Lewiatan, Freshmarket oraz Globi. W tej sytuacji decyzję dotyczącą otwarcia sklepu podejmuje właściciel lub ajent sklepu. Informacja o otwarciu w niedzielę zazwyczaj jest na kilka dni wcześniej wywieszana na drzwiach lokalu. W przeciwnym wypadku warto zapytać o godziny otwarcia sprzedawcy.

Dodatkowo ustawa o zakazie handlu w niedzielę 2018 przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedzielę 15 lipca otwarte mogą być m.in. lodziarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami czy kwiaciarnie. Czynne mogą być także placówki pocztowe oraz sklepy na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych).

RadioZET.pl/JW

Oceń