Zamknij

Sklepy otwarte w niedzielę 17.06. - Żabka, Lewiatan, Freshmarket, Globi

Redakcja
15.06.2018 10:04
Sklepy otwarte w niedzielę 17.06. - Żabka, Lewiatan, Freshmarket, Globi
fot. PIXABAY

Czy sklepy w niedzielę 17 czerwca będą otwarte? Tradycyjnie przed weekendem, wiele osób zaczyna zastanawiać się, czy nadchodząca niedziela będzie dniem wolnym od handlu. Odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań i sprawdzamy, czy 17.06. sklepy będą czynne.

17 czerwca - czy to niedziela handlowa?

Tradycyjnie przed weekendem, wiele osób zaczyna zastanawiać się, czy nadchodząca niedziela będzie dniem wolnym od handlu. Dla wszystkich osób, które w tym terminie planowały większe zakupy, mamy złą wiadomość. W niedzielę 17 czerwca sklepy będą nieczynne. Najbliższa niedziela jest dniem wolnym od handlu. W związku z tym zakupów nie zrobimy w żadnym większym supermarkecie.

Przypominamy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie wraz z początkiem marca. Od tej chwili, w każdym miesiącu sklepy otwarte będą w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. W kolejnych latach ma pojawić się więcej ograniczeń. Od 2019 roku zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2020 roku natomiast ma wejść w życie całkowity zakaz handlu w niedzielę, z wyjątkiem kilku dni w roku.

» Biedronka: godziny otwarcia sklepów od poniedziałku do niedzieli «

Sklepy czynne w niedzielę 17 czerwca - Żabka, Lewiatan, Freshmarket, Globi

Mimo że 17 czerwca wypada niedziela wolna od handlu, to nie oznacza to jednak, że w ten dzień nigdzie nie będziemy mogli zrobić zakupów. W weekend otwarte mogą być: sklepiki osiedlowe, Żabka, Lewiatan, Freshmarket oraz Globi. W przypadku tych placówek decyzję dotyczącą otwarcia sklepu w niedzielę 17 czerwca podejmuje właściciel lub ajent sklepu.

Dodatkowo ustawa o zakazie handlu w niedzielę 2018 przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedzielę otwarte mogą być m.in. lodziarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami czy kwiaciarnie. Ponadto czynne mogą być także placówki pocztowe oraz sklepy na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych).

» Niedziele handlowe czerwiec 2018 - KALENDARZ. Kiedy otwarte sklepy? «

RadioZET.pl/JW