Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sklepy otwarte w niedzielę 20.05. - Biedronka, Żabka, Tesco, Lidl

18.05.2018 11:59

Sklepy czynne w niedzielę 20 maja: Żabka, Biedronka, Tesco, Lidl. Gdzie zrobimy zakupy w weekend i czy to niedziela handlowa? W związku z wejściem w życie ustawy o zakazie handlu w niedzielę, wiele osób zastanawia się, czy 20.05. otwarte będą sklepy. Odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań i sprawdzamy szczegółowe godziny otwarcia sklepów w niedzielę - Biedronka, Żabka, Tesco, Lidl, Żabka, Freshmarket, Lewiatan.

Sklepy otwarte w niedzielę 20.05. - Biedronka, Żabka, Tesco, Lidl fot. PIXABAY

Sklepy czynne w niedzielę 20 maja: Żabka, Biedronka, Tesco, Lidl. Gdzie zrobimy zakupy i czy to niedziela handlowa? Sprawdzamy, czy w nadchodzącą niedzielę sklepy będą otwarte, czy jednak będzie to dzień wolny od handlu.

» Niedziele handlowe w maju 2018. Kiedy otwarte sklepy? [KALENDARZ] «

» Zakaz handlu w niedzielę 2018 - daty zamknięcia sklepów [KALENDARZ] «

Sklepy otwarte w niedzielę 20.05. - Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour. Gdzie zrobimy zakupy?

Tradycyjnie przed weekendem, wiele osób zaczyna zastanawiać się, czy nadchodząca niedziela będzie dniem wolnym od handlu. Dla wszystkich osób, które w tym terminie planowały większe zakupy, mamy złą wiadomość. Sklepy w niedzielę 20 maja będą nieczynne. Najbliższa niedziela jest dniem wolnym od handlu. W związku z tym zakupów nie zrobimy w żadnym większym supermarkecie. Zamknięta w niedzielę będzie zarówno Biedronka, Lidl, jak i Tesco czy Carrefour.

Przypominamy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie wraz z początkiem marca. Od tej chwili, w każdym miesiącu sklepy otwarte będą w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. W kolejnych latach ma pojawić się więcej ograniczeń. Od 2019 roku zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2020 roku natomiast ma wejść w życie całkowity zakaz handlu w niedzielę, z wyjątkiem kilku dni w roku.

» Biedronka: godziny otwarcia sklepów od poniedziałku do niedzieli «

Sklepy czynne w niedzielę 20 maja - Żabka, Lewiatan, Freshmarket, Globi

Jak już wspominaliśmy powyżej, w niedzielę, 20.05. sklepy będą nieczynne. Nie oznacza to jednak, że w ten dzień nigdzie nie będziemy mogli zrobić zakupów. W weekend otwarte mogą być: sklepiki osiedlowe, Żabka, Lewiatan, Freshmarket oraz Globi. W przypadku tych placówek decyzję dotyczącą otwarcia sklepu w niedzielę 20 maja podejmuje właściciel lub ajent sklepu.

Dodatkowo ustawa o zakazie handlu w niedzielę 2018 przewiduje kilkanaście wyjątkówSklepy czynne w niedzielę 20 maja to m.in. lodziarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami czy kwiaciarnie. Ponadto otwarte mogą być także placówki pocztowe oraz sklepy na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych).

Przypominamy, że niedziela handlowa w maju 2018 wypada dwa razy, a dokładniej 6.05. i 27.05.

RadioZET.pl/JW

Oceń