Zamknij

Sklepy otwarte w niedzielę 24.06. - Biedronka, Tesco, Lidl, Żabka

Redakcja
22.06.2018 14:10
Sklepy otwarte w niedzielę 24.06. - Biedronka, Tesco, Lidl, Żabka
fot. PIXABAY

Sklepy otwarte w niedzielę 24 czerwca - gdzie zrobimy zakupy w najbliższy weekend i czy to niedziela handlowa? W związku z wejściem w życie ustawy o zakazie handlu, wiele osób tradycyjnie przed weekendem zastanawia się, czy w nadchodzą niedzielę 24.06. sklepy będą czynne, czy jest to jednak dzień z zakazem handlu. Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań i sprawdzamy szczegółowe godziny otwarcia sklepów w niedzielę - Biedronka, Lidl, Tesco, Żabka.

Sklepy czynne w niedzielę 24 czerwca: Biedronka, Tesco, Lidl, Żabka. Gdzie zrobimy zakupy w weekend? Sprawdzamy, czy 24.06. jest niedziela handlowa i przedstawiamy szczegółowe godziny otwarcia popularnych supermarketów.

» Niedziele handlowe: czerwiec 2018 - KALENDARZ. Kiedy otwarte sklepy? «

Sklepy otwarte w niedzielę 24.06. - czy to niedziela handlowa?

Tradycyjnie przed weekendem, wiele osób zaczyna zastanawiać się, czy najbliższa niedziela będzie dniem wolnym od handlu. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które w tym terminie planują zrobić większe zakupy. W niedzielę 24 czerwca sklepy będą czynne. Nadchodząca niedziela jest niedzielą handlową. W związku z tym otwarte będą zarówno galerie handlowe, supermarkety, takie jak Biedronka, Lidl, Carrefour, jak i mniejsze sklepiki, typu Żabka.

» Letnie wyprzedaże 2018: kiedy się zaczynają? [ZARA, RESERVED, MANGO] «

Przypominamy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie wraz z początkiem marca. Od tej chwili, w każdym miesiącu sklepy otwarte będą w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. W kolejnych latach ma pojawić się więcej ograniczeń. Od 2019 roku zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2020 roku natomiast ma wejść w życie całkowity zakaz handlu w niedzielę, z wyjątkiem kilku dni w roku.

Czynne sklepy w niedzielę 24 czerwca - Biedronka, Lidl, Tesco, Żabka [GODZINY OTWARCIA]

Jak już wspominaliśmy powyżej, w niedzielę 24.06. sklepy będą otwarte. W związku z tym wiele osób poszukuje informacji na temat szczegółowych godzin otwarcia Biedronki, Tesco, Lidla oraz innych popularnych supermarketów. Sklepy w niedzielę 24 czerwca czynne będą w regularnych godzinach. 

W Biedronce w niedzielę będzie można zrobić zakupy w godzinach od 8:00 do 21:00, a niektóre markety czynne będą nawet do 22:00. Z kolei sklepy sieci Lidl w niedzielę otwarte będą przeważnie do godziny 21:00, a Żabki do 23:00. Sklepy Tesco w niedzielę, 24 czerwca czynne będą zazwyczaj do 22:00 lub 23:00. Niektóre supermarkety zamykają się jednak już o godzinie 20:00, dlatego wybierając się na zakupy w najbliższy weekend, warto odpowiednio wcześniej sprawdzić szczegółowe godziny otwarcia wybranego sklepu.

» Zakaz handlu w niedzielę 2018 - daty zamknięcia sklepów [KALENDARZ] «

RadioZET.pl/JW