Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sklepy otwarte w niedzielę 8.04. - gdzie zrobimy zakupy w weekend?

06.04.2018 16:09

Sklepy czynne w niedzielę 8 kwietnia - gdzie zrobimy zakupy i czy to niedziela handlowa? W związku z wejściem w życie ustawy o zakazie handlu w niedzielę, wiele osób zastanawia się, czy 8.04. sklepy będą otwarte. Udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez internautów. Sprawdź, czy zrobisz zakupy w ten weekend!

Sklepy otwarte w niedzielę 8.04. - gdzie zrobimy zakupy i czy to niedziela handlowa? fot. PIXABAY

Sklepy otwarte w niedzielę 8 kwietnia - gdzie zrobimy zakupy i czy to niedziela handlowa? Sprawdzamy, czy w nadchodzącą niedzielę sklepy będą czynne, czy jednak będzie to dzień wolny od handlu.

» Sklepy otwarte w niedzielę 22.04. - Biedronka, Tesco, Żabka. Gdzie zrobimy zakupy? «

» Niedziele handlowe w kwietniu 2018 - kiedy zrobimy zakupy? [KALENDARZ] «

Sklepy otwarte w niedzielę 8.04. - gdzie zrobimy zakupy i czy to niedziela handlowa?

Tradycyjnie wiele osób wraz z początkiem miesiąca zastanawia się, ile wypada niedziel handlowych w kwietniu 2018. Sklepy otwarte w niedzielę będą tylko raz w tym miesiącu, a dokładnie 29.04. W związku z tym 8 kwietnia to dzień wolny od handlu. Dlatego na zakupy warto się wybrać odpowiednio wcześniej.

Dlaczego w kwietniu jest tylko jedna niedziela handlowa? Powód jest bardzo prosty. W pierwszą niedzielę miesiąca wypadła Wielkanoc 2018, w związku z czym w tym dniu sklepy były zamknięte.

» Zakaz handlu w niedzielę 2018 - daty zamknięcia sklepów [KALENDARZ] «

Wyjątki od zakazu handlu w niedzielę 2018

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje jednak kilkanaście wyjątków. Sklepy otwarte w niedzielę 2018, w których będzie można zrobić zakupy to m.in. piekarnie, cukiernie, kwiaciarnie czy sklepy z pamiątkami. Dodatkowo czynne będą także sklepy na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych) oraz w strefach wolnocłowych. 

Przypominamy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie wraz z początkiem marca. Zgodnie z jej zapisami, w każdym miesiącu w 2018 roku, sklepy będą otwarte w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. Kolejne ograniczenia pojawią się już w 2019 roku. Wtedy wypadać będzie tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu. Z kolei w 2020 roku wejdzie całkowity zakaz handlu w niedzielę, z wyjątkiem siedmiu w roku.

» Biedronka: godziny otwarcia sklepów od poniedziałku do niedzieli «

RadioZET.pl/JW

Oceń