Zamknij

Skrócone przerwy w szkole 2018: od kiedy i jakie będą zmiany w szkołach?

Redakcja
18.07.2018 13:12
Skrócone przerwy w szkole 2018 - czy będą krótsze przerwy? Od kiedy nowe zmiany i krótkie przerwy w szkołach?
fot. Shutterstock

Krótsze przerwy w szkole od 2018 roku to nowy pomysł, który wynika z projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Sprawdzamy, czy faktycznie przerwy w szkołach będą krótsze, o ile ma być skrócony czas ich trwania i od kiedy zmiany miałyby być wprowadzone.

Krótsze przerwy w szkołach - czy będą skrócone i od kiedy zmiany wejdą w życie? Czy jeszcze w 2018 roku będą krótsze przerwy? Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Skrócone przerwy w szkole - czy będą zmiany w 2018 roku?

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki społecznej opracowało nowe przepisy prawa oświatowego, które wprowadzają ogólnopolski program „Stołówka szkolna plus”. Głównym założeniem programu jest zapewnienie uczniom w szkole podstawowej jednego gorącego posiłku w trakcie dnia, co ma przekładać się na poprawę stanu zdrowia uczniów. Oznacza to także, że w szkołach musi zostać wprowadzona jedna dłuższa przerwa, aby uczniowie mogli zjeść obiad. Pierwsze zmiany zostaną wprowadzone dopiero w 2019 roku.

O ile minut będą skrócone przerwy w szkołach?

Wprowadzenie nowego programu "Stołówka szkolna plus" wiąże się ze zmianą układu przerw międzylekcyjnych w szkołach podstawowych. Krótka przerwa zostanie skrócona z 15 minut do 10 minut, a jedna z przerw międzylekcyjnych zostanie wydłużona do 40 minut. Dzięki temu dzieci będą miały czas na zjedzenie ciepłego obiadu.

Od 1 września 2019 roku wszystkie szkoły podstawowe będą musiały mieć jadalnie, gdzie uczniowie będą mogli spożywać posiłki przyniesione z domu. Do 2021 roku w szkołach mają pojawić się gorące posiłki. 

RadioZET.pl/KP