Zamknij

Sławomir Świerzyński – kim jest lider zespołu Bayer Full? [ŻONA, DZIECI, WIEK, TWITTER]

17.11.2020 21:23
Sławomir Świerzyński – kim jest lider zespołu Bayer Full? [ŻONA, DZIECI, WIEK, TWITTER]
fot. Pawel Murzyn/East News

Jednym z najpopularniejszych zespołów muzyki tanecznej jest zespół Bayer Full. Kim jest lider zespołu Sławomir Świerzyński? Sprawdziliśmy, co warto wiedzieć o jednym z przedstawicieli muzyki disco polo. 

Kim jest Sławomir Świerzyński? Żona, dzieci, wiek, wzrost, piosenki, Bayer Full. Wszystkie informacje o liderze zespołu disco polo znajdziecie w tym artykule. 

Sławomir Świerzyński - kim jest? [ŻONA, DZIECI, WIEK, TWITTER] 

Sławomir Arkadiusz Świerzyński urodził się 15 października 1961 r. w Gostyninie. W tym roku skończył 59 lat. To polski piosenkarz, prezenter telewizyjny, lider i wokalista zespołu Bayer Full. Wraz z żoną Renatą mają dwóch synów - Damiana i Sebastiana oraz córkę Nikolę. Jego dzieci w 2016 roku założyły disco-polowy zespół Baby Full, a wcześniej gościnnie występowały w chórkach zespołu, którego liderem jest ich ojciec. Żona wokalisty jest także menadżerem w jego zespole.  

W życiu prywatnym poza muzyką Sławomir Świerzyński jest pasjonatem koni i posiada własną stadninę. Lubi literaturę z pogranicza historii i fantastyki. Poza pracą w zespole gwiazdor zajmuje się też prowadzeniem gospodarstwa rolnego w miejscowości Wola Łącka na Mazowszu. 

Sławomira Świerzyńskiego można znaleźć na Twitterze pod nazwą @s_swierzynski

Kim jest Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full? [SKŁAD, PIOSENKI] 

Zespół Bayer Full jest jednym z najpopularniejszym, ale także jednym z najstarszych zespołów disco polo. Istnieje od 19 listopada 1984 roku. Początkowo Bayer Full występował na weselach, a w późniejszym okresie, także na festiwalach i przeglądach muzycznych. Przez 35 lat przez skład zespołu przewinęło się ponad 50 osób. Obecny skład zespołu Bayer Full prezentuje się następująco:  

  • Sławomir Świerzyński (wokal), 
  • Nikola Świerzyńska-Dutkiewicz (wokal),  
  • Beata Jasińska (wokal), Roman Matuszewski (wokal, perkusja), 
  • Damian Świerzyński (wokal), Sebastian Świerzyński (wokal).

 Z zespołem w roli wokalistki w chórkach występuje niekiedy również żona Sławomira Świerzyńskiego i manager zespołu – Renata Świerzyńska. 

Do najpopularniejszych piosenek zespołu należą: “Blondyneczka”, “Moja muzyka”, “Majteczki w kropeczki”, “Wszyscy Polacy to jedna rodzina". Grupa Bayer Full w swoim dorobku sprzedała 7 płyt w łącznym nakładzie 16 milionów egzemplarzy. 

Sławomir Świerzyński a Kult 

O liderze Bajer Full zrobiło się głośno w połowie listopada 2020 w związku z pojawieniem się informacji w Polsat News na temat przyznania dotacji dla artystów z Funduszu Wsparcia Kultury. W trakcie programu lider zespołu stwierdził, że nikt nie pamięta o takim zespole, jak Kult. 

Sławomir Świerzyński z Bayer Full atakuje Kult i Kazika: "Kto by chciał ich płytę kupić?" 

RadioZET.pl