Zamknij

Sławomir Świerzyński: kim jest polityk, który chce odejść z PSL? [RODZINA, DISCO POLO, MAJĄTEK]

Redakcja
27.02.2019 12:37
Sławomir Świerzyński: kim jest polityk, który chce odejść z PSL? [RODZINA, DISCO POLO, MAJĄTEK]
fot. Youtube

Sławomir Świerzyński, polski wokalista, prezenter, a od niedawna polityk, stał się rozpoznawalny po tym jak zadeklarował, że odejdzie z PSL – partii, z którą dostał się do Sejmu. Sprawdzamy kim jest poseł, a także co o nim wiadomo: rodzina, dzieci, żona, disco polo, piosenki, majątek.

Kim jest Sławomir Świerzyński, poseł PSL? U nas dowiecie się szczegółów dotyczących wokalisty. Kim jest? Czy ma żonę i dzieci? Jakie piosenki nagrał? Ile zgromadził majątku? Sprawdźcie w artykule.

Kim jest Sławomir Świerzyński? Poseł chce odejść z PSL 

Sławomir Świerzyński, poseł PSL, poinformował we wtorek PAP, że jeszcze w lutym odejdzie z partii. Jak podkreślił, występuje z PSL na znak protestu, bo nie godzi się z obecną linią polityczną Stronnictwa.

Świerzyński nie zaakceptował decyzji PSL o wejściu w koalicję z partiami lewicowymi, a także Platformą Obywatelską.

- Nowe PSL zapomniało że w opozycji nie ma koalicji. W tym tygodniu podejmę decyzję czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców. Zapowiada się ciekawy rok- napisał wokalista.

Świerzyński został posłem w 2015 roku. Wcześniej kilkakrotnie startował w wyborach samorządowych i parlamentarnych, jednak bez skutku.

>> Lider zespołu Bayer Full odchodzi z PSL. „Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę”

Rodzina Sławomira Świerzyńskiego

Sławomir Świerzyński ma żonę – Renatę, a także dwójkę dzieci: Nikolę i Sebastiana. Rodzina wokalisty prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Wola Łącka na Mazowszu.

Sławomir Świerzyński: disco polo, piosenki

Sławomir Świerzyński jest wokalistą disco-polowego zespołu Bayer Full. Polityk założył go w 1984 roku. Bayer Full jest uważany za jeden z najstarszych zespołów disco-polowych w Polsce. Najbardziej znane piosenki grupy Sławomira Świerzyńskiego to Majteczki w kropeczki, Serca Dwa, Oczy czarne, Nalej Wina, czy Żono moja.

>> Lider Bayer Full krytykuje Sławomira, menadżer Zapały odpowiada. Będzie konflikt?

Majątek Sławomira Świerzyńskiego

Majątek Sławomira Świerzyńskiego jest szacowany na nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Wokalista zrobił karierę w Chinach, gdzie muzyka zespołu Bayer Full jest bardzo popularna. Sam Świerzyński w państwie środka jest traktowany jak gwiazda.

RadioZET.pl/PZ