Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Słodki koniec dnia" - premiera, obsada, zwiastun. O czym jest film z Krystyną Jandą?

09.05.2019 15:25

"Słodki koniec dnia" to film z Krystyną Jandą, którego światowa premiera odbyła się 28 stycznia 2019 na festiwalu Sundance. Scenariusz do filmu powstał przy współpracy Jacka Borucha, który pełni też funkcję reżysera, z pisarzem Szczepanem Twardochem. Oprócz Krystyny Jandy w rolach głównych możemy także oglądać Kasię Smutniak. Szczegółowe informacje o polskiej premierze "Słodki koniec dnia", obsadzie i fragment filmu zamieszczamy poniżej.

"Słodki koniec dnia" - premiera, obsada, zwiastun. O czym jest film z Krystyną Jandą? fot. Youtube/PISF

"Słodki koniec dnia" - kiedy polska premiera filmu z Krystyną Jandą? Gdzie oglądać w kinach? Kto gra? O czym jest nowa produkcja? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i sprawdzamy najważniejsze informacje.

Film "Słodki koniec dnia" - polska premiera i obsada

Kiedy polska premiera "Słodki koniec dnia"? Światowa premiera filmu odbyła się 28 stycznia 2019 roku na Sundance, czyli największym festiwalu kina niezależnego, którego twarzą jest Robert Redford. Podczas niego Krystyna Janda  - która gra główną rolę w nowej produkcji - zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki w kategorii World Cinema Dramatic (filmy spoza Stanów Zjednoczonych), co jest ogromnym wyróżnieniem dla polskiego kina. Nie wiadomo jednak, kiedy film "Słodki koniec dnia" trafi do polskich kin. Nieoficjalnie mówi się, że premiera ma być zapowiedziana na maj. Jeśli tylko pojawi się więcej informacji, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco. 

Oprócz Krystyny Jandy w "Słodki koniec dnia" można oglądać także inną polską aktorkę - Kasię Smutniak. Ponadto w obsadzie filmu "Słodki koniec dnia" znaleźli się m.in.: Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta, Robin Renucci. Za reżyserię odpowiedzialny jest Jacek Borcuch, który we współpracy z pisarzem Szczepanem Twardochem, napisał także scenariusz.

"Słodki koniec dnia" - o czym jest film z Krystyną Jandą? [ZWIASTUN]

Opis filmu "Słodki koniec dnia" dystrybutora kino brzmi następująco: Miejscem akcji filmu jest etruskie miasto Volterra. Wszyscy się tu znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii (Krystyna Janda) – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

Zwiastun filmu "Słodki koniec dnia" można znaleźć poniżej.

RadioZET.pl/JW

Oceń