Zamknij

Smaku umami raczej nie odnajdziemy - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 10 000 zł

Jolanta Waligóra
03.06.2020 11:25
Smaku umami raczej nie odnajdziemy - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 10 000 zł
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Smaku umami raczej nie odnajdziemy - poprawną odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy" i jej wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy również, czy uczestniczka teleturnieju TVN wybrała poprawny wariant, wygrała 10 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Smaku umami raczej nie odnajdziemy - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy najważniejsze informacje.

W opcji hodowlanej lub na kolanka możemy - pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

Smaku umami raczej nie odnajdziemy - pytanie z "Milionerów" za 10 000 zł

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", smaku umami raczej nie odnajdziemy, przysporzyła uczestniczce programu TVN niemałych trudności. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - w rosole

B - w bryzolu

C - w parmezanie

D - w miętowych drażach

Uczestniczka "Milionerów" zdradziła, że spotkała się już z pojęciem "smak umami". Według niej pojawia się on w kuchni japońskiej i jest to dodatkowy smak oprócz tych podstawowych, jak słone, gorzkie, pikantne itd. Po dłuższym namyśle gracz zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały warianty B oraz D. Uczestniczka ostatecznie zdecydowała się na zaznaczenie wariantu B, czyli w bryzolu.

Smak umami - co to jest i gdzie się znajduje? [MILIONERZY]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", smaku umami raczej nie odnajdziemy, jest odpowiedź D, czyli w miętowych drażach. Uczestniczka programu TVN wybrała zatem błędny wariant, wygrała gwarantowane 1 000 zł oraz odpadła z dalszej gry o milion.

Umami to jeden z pięciu podstawowych smaków odczuwanych przez człowieka. Istnienie osobnych receptorów kwasu glutaminowego, który jest źródłem smaku umami, skłoniło naukowców do wyodrębnienia w 2000 roku tego smaku od smaku słonego.

List mazalny wystawia bank. Komu? - pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/JW