Zamknij

Solidarni z Białorusią 2020 - kto wystąpi podczas koncertu? [PROGRAM]

25.09.2020 16:30
Solidarni z Białorusią 2020 - kto wystąpi podczas koncertu? [PROGRAM]
fot. mat. prasowe Polsat

Już w sobotę, 26 września odbędzie się wyjątkowy koncert Solidarni z Białorusią 2020. Znane utwory zaśpiewają polskie i białoruskie gwiazdy. Wydarzenie jest wyrazem wsparcia kierowanego w stronę społeczeństwa białoruskiego, które przeciwstawia się reżimowi oraz walczy o wolną i demokratyczną Białoruś. Sprawdzamy szczegółowy program koncertu oraz kto dokładnie pojawi się na scenie.

Solidarni z Białorusią 2020 - kto wystąpi podczas koncertu? Program wydarzenia jest już znany, dzięki czemu wiemy, że na scenie pojawi się wiele gwiazd. Na scenie zaprezentują się zarówno polskie, jak i białoruskie gwiazdy muzyki. Poniżej zamieszczamy szczegóły dotyczące programu oraz kto wystąpi podczas koncertu Solidarni z Białorusią 2020.

Solidarni z Białorusią - BILETY na koncert: gdzie można je znaleźć i ile kosztują?

Koncert Solidarni z Białorusią 2020 - kto wystąpi na scenie i jakie utwory będzie można usłyszeć?

Jak czytamy w oficjalnym opisie wydarzenia, hasłem przewodnim koncertu Solidarni z Białorusią 2020 jest wolność, dlatego repertuar koncertu nie jest przypadkowy. Zagrane i zaśpiewane utwory są doskonale znane i bliskie Polakom.

Scenę podczas koncertu Solidarni z Białorusią 2020 będą dzielić prawdziwe legendy polskiej muzyki. Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect zaśpiewają "Chcemy być sobą". Utwór "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni zostanie wykonany w języku polskim i białoruskim. Krzysztof Cugowski zaśpiewa "Pieśń niepokorną". Natalia Nykiel, która wykona utwór "Po co wolność" zespołu Kult. Sebastian Riedel zaśpiewa piosenkę swojego ojca Ryszrda Riedela "Sen o Viktorii", która jest jednym z najważniejszych utworów zespołu Dżem

Oprócz nich wystąpią także m.in.:

  • Mr. Zoob
  • Ira
  • Paweł Domagała
  • Enej
  • Natalia Zastępa
  • Luxtorpeda
  • Michał Szpak
  • Ørganek
  • Golec uOrkiestra

Oprócz tego wystąpią również artyści z Białorusi. Gwiazdom towarzyszyć będzie wybitna Orkiestra Tomasza Szymusia. 

Solidarni z Białorusią - kiedy i gdzie oglądać na żywo koncert i powtórkę w telewizji? [TRANSMISJA]

Kiedy i gdzie oglądać koncert Solidarni z Białorusią 2020?

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, czyli 26 września o godzinie 20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Transmisja koncertu Solidarni z Białorusią dostępna będzie dla widzów Polsatu za darmo na głównym kanale stacji oraz na portalu Interia i platformie Ipla, a także w TV Biełsat. Koncert poprowadzą Krzysztof Ibisz oraz Marek Bukowski. Relacja telewizyjna na żywo rozpocznie się w sobotę, 26 września 2020 roku o godzinie 20.00.

Podczas koncertu zaplanowana jest zbiórka pieniędzy na rzecz represjonowanych Białorusinów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Jak czytamy w oficjalnym opisie wydarzenia: Polacy, jak żaden inny naród, rozumieją Białorusinów, gdyż to właśnie w Polsce, 40 lat temu powstała "Solidarność". Koncert "Solidarni z Białorusią" organizowany przez operatora PGE Narodowy oraz transmitowany przez Telewizję Polsat jest okazaniem wsparcia dla narodu białoruskiego w jego walce o wolność.

RadioZET.pl/mat. prasowe