Zamknij

Solidarni z nauczycielami: o co chodzi w akcji? Kiedy i dlaczego jest organizowana akcja Solidarni z nauczycielami? [WARSZAWA]

Paweł Żurek
23.04.2019 16:00
Wielka Środa dla Nauczycieli: o co chodzi w akcji? Kiedy i dlaczego jest organizowana Wielka Środa dla Nauczycieli?
fot. Shutterstock

Solidarni z nauczycielami to kolejna akcja organizowana przez popierających strajk nauczycieli. Tym razem protestujących pedagogów wspierają pracownicy instytucji kultury oraz aktorzy. O co chodzi w akcji? Kiedy i dlaczego jest organizowana akcja Solidarni z nauczycielami? U nas dowiecie się o co chodzi w akcji Solidarni z nauczycielami.

Solidarni z nauczycielami: o co chodzi w akcji? Kiedy i dlaczego jest organizowana? U nas dowiecie się o co chodzi w akcji Wielka Środa dla Nauczycieli.

>> Strajk nauczycieli 2019. Kiedy się rozpocznie? Dlaczego nauczyciele strajkują?

>> Światełko dla nauczycieli - o co chodzi, kiedy, gdzie i o której akcja? [WARSZAWA]

Zagłosuj

Popierasz strajk nauczycieli?

Liczba głosów:

Solidarni z nauczycielami: o co chodzi w akcji? Dlaczego jest organizowana?

Solidarni z nauczycielami  (inaczej: Wielka Środa dla nauczycieli) to akcja, którą zainicjowali pracownicy warszawskich teatrów i ludzi kultury. Artyści, działacze i pracownicy instytucji zaproponowali by wszyscy popierający strajk nauczycieli opuścili swoje miejsca na 15 minut. Dlaczego akcja Wielka Środa dla Nauczycieli zostanie zorganizowana? Za jej pośrednictwem, uczestnicy chcieli okazać wsparcie protestującym pedagogom.

>> Czy nauczyciele będą mieli zapłacone za strajk? Czy nauczyciele otrzymają pensję za strajk?

Kiedy i gdzie odbędzie się akcja Solidarni z nauczycielami? [WARSZAWA]

Wielka Środa dla Nauczycieli odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 12 w Warszawie. Wtedy wszyscy biorący udział w akcji na 15 minut opuszczą swoje miejsca pracy by w ten sposób okazać wsparcie dla nauczycieli.

"Wyjdźcie na ulice w najbliższą środę - dla nauczycieli" – zachęcali na swoim profilu organizatorzy akcji Solidarni z nauczycielami.

>> Strajk nauczycieli: kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Kiedy idą do szkoły po strajku?

Strajk nauczycieli 2019: do kiedy potrwa? 

Informacji na temat daty zakończenia strajku nauczycieli udzielił przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

- Strajk będzie trwał tak długo, jak będą chcieli nauczyciele - stwierdził Broniarz w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Żeby zakończyć protest nauczycieli konieczne jest zawarcie ugody pomiędzy związkami zawodowymi a rządem. ZNP i FZZ pierwotnie zażądały 1000 zł podwyżki do obecnego wynagrodzenia. Ich obecnym postulatem jest 30 proc. wzrostu płac, który zostanie wprowadzony od 1 stycznia (15 procent) i kolejne 15 proc. od 1 września br. Póki co, rządowi nie udało się pogodzić z ZNP.

>> Fundusz strajkowy: co to jest? Jak dokonać wpłaty na fundusz strajkowy dla nauczycieli? [ZNP, NUMER KONTA]

RadioZET.pl/PZ