Zamknij

Wiemy, kiedy nastąpi pierwsze lądowanie człowieka na Marsie

Redakcja
23.02.2018 14:51
Wizualizacja kolonii na Marsie
fot. SpaceX

Elon Musk podczas Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego zaprezentował plan lotów kosmicznych SpaceX na Czerwoną Planetę.

SpaceX — misja Big Falcon Rocket na Marsa

SpaceX planuje już w 2022 roku wysłać na Marsa swój pierwszy bezzałogowy statek kosmiczny. Od sukcesu Big Falcon Rocket będzie zależeć dalszy postęp prac nad załogowymi lotami na Czerwoną Planetę.

Obecnie głównym celem SpaceX jest wysłanie ludzkości na Marsa i założenie na nim kolonii. Pierwsze dwa statki miałyby dotrzeć na Marsa w 2022 roku, a następnie już w 2024 roku w misji mogłaby wziąć udział ludzka załoga.

SpaceX — Czerwona Planeta „na wyciągnięcie ręki”

Opracowywany przez SpaceX statek kosmiczny, który dotrze na Marsa, mierzy aż 48 metrów długości i 9 metrów szerokości. W przestrzeni kosmicznej podróżowałby z prędkością niemalże 100 000 km/h, a dzięki jego dużej pojemności — 150 ton ładunku i 1100 ton paliwa — można by nim zabrać spore zapasy na Marsa i wszelki sprzęt do rozpoczęcia procesu kolonizacji.

Na statku SpaceX planuje zagospodarować miejsce na 100 pasażerów, którzy będą mogli stać się częścią misji kosmicznej na Marsie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to być może już za te 6 lat będziemy mogli mówić o części ludzkości „Marsjanie”.

Zagłosuj

Uważasz, że uda się SpaceX zrealizować te plany?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM