Zamknij

Sprawdzian Trzecioklasisty 2018 Operon: MATEMATYKA [odpowiedzi, arkusze]

Redakcja
27.04.2018 11:20
Sprawdzian Trzecioklasisty 2018
fot. sprawdzian Operon

Sprawdzian Trzecioklasisty 2018: MATEMATYKA. Odpowiedzi, arkusze i klucz rozwiązań do matematycznej części Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem do sprawdzenia na RadioZET.pl.

Sprawdzian Trzecioklasisty 2018: MATEMATYKA

Odpowiedzi, arkusze i klucz rozwiązań do matematycznej części Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem do sprawdzenia na RadioZET.pl. Poniżej prezentujemy arkusz z pytaniami ze sprawdzianu i poprawnymi odpowiedziami i rozwiązaniami.

Sprawdzian Trzecioklasisty 2018: klucz z MATEMATYKI

Test trzecioklasisty dostarcza szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Wyniki sprawdzianu mogą również pomóc w analizie rozwoju kompetencji poszczególnych uczniów — po zestawieniu ich z wynikami sprawdzianu po klasie szóstej. Dzięki temu można przekonać się, czy potencjał ucznia został dobrze wykorzystany” — informuje wydawnictwo Operon.

To też Cię zainteresuje: Sprawdzian Trzecioklasisty 2018: odpowiedzi i arkusze - polski, przyroda

Tegoroczny sprawdzian odbył się w czwartek 26 kwietnia i składał się z 3 części: egzaminu z języka polskiego, egzaminu z matematyki i minitestu z przyrody. Każdy z etapów trwał po 45 minut. Udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty brało 2 852 szkół z całej Polski, a sprawdzian napisało 86 206 uczniów. Najwięcej z województwa mazowieckiego: 435 szkół i 16 336 uczniów.

RadioZET.pl/Operon/SA