Zamknij

Środki kontrastowe, które czasem podawane są pacjentom, to...? [MILIONERZY]

17.06.2020 15:43
Środki kontrastowe, które czasem podawane są pacjentom, to...? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA / East News

Środki kontrastowe, które czasem podawane są pacjentom podczas badań metodą tomografii komputerowej, to...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 2 tys. złotych.

Środki kontrastowe, które czasem podawane są pacjentom podczas badań metodą tomografii komputerowej, to...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 2 tys. złotych.

Środki kontrastowe, które czasem podawane są pacjentom podczas badań metodą tomografii komputerowej, to...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Środki kontrastowe, które czasem podawane są pacjentom podczas badań metodą tomografii komputerowej, to...?" na początku nie była oczywista dla uczestnika w programie. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. osocze

B. sól fizjologiczna 

C. preparaty jodowe 

D. askorbinian sodu

Uczestnik nadal miał do wykorzystania jeszcze wszystkie koła ratunkowe. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowił skorzystać z jednego z nich - Pytania do publiczności. Osoby na widowni jednoznacznie wskazały odpowiedź C, którą uczestnik ostatecznie zaznaczył.

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Środki kontrastowe, które czasem podawane są pacjentom podczas badań metodą tomografii komputerowej, to...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Środki kontrastowe, które czasem podawane są pacjentom podczas badań metodą tomografii komputerowej, to...?", to właśnie C. Uczestnik wygrał 2 tys. złotych i mógł kontynuować grę.

Środek cieniujący, środek kontrastujący, żargonowo: kontrast to substancja podawana podczas obrazowania w celu lepszego uwidocznienia (poprawienia kontrastu) badanych struktur (tkanek lub narządów). Jako środki cieniujące stosowane są, między innymi sole baru, związki jodu.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl