Zamknij

Stanisław Karpiel-Bułecka: kim jest uczestnik "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Paweł Żurek
10.05.2019 11:36
Stanisław Karpiel-Bułecka: kim jest uczestnik "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?
fot. twitter.com

Kim jest Stanisław Karpiel-Bułecka? Wokalista zespołu Future Folk w pierwszym odcinku 11. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wcielił się w rolę lidera zespołu Łobuzy. Sprawdzamy co wiadomo o Stanisławie Karpiel - Bułecce. 

Stanisław Karpiel Bułecka - kim jest uczestnik "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat wokalisty i celebryty. Pokazujemy także nagranie jego występu w pierwszym odcinku TTBZ: wcielił się tam w rolę lidera zespołu Łobuzy.

>> Katarzyna Dąbrowska - kim jest uczestniczka programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Stanisław Karpiel Bułecka: kim jest uczestnik "TTBZ"? [RODZINA]

Stanisław Karpiel-Bułecka to polski piosenkarz, lider i wokalista zespołu Future Folk, a także narciarz. Ma 36 lat. Urodził się 25 marca 1983 w Zakopanem. Jest synem skrzypka i architekta Jana Karpiela-Bułecki i Anny Bachledy-Curuś. 

Karpiel–Bułecka ma dwóch braci: starszego Jana, który jest architektem, oraz młodszego Szczepana, który jest narciarzem. Stryj wokalisty Future Folk to piosenkarz Sebastian Karpiel-Bułecka, lider i wokalista zespołu Zakopower.

Stanisław Karpiel-Bułecka zaczynał jako narciarz – startował w kilkudziesięciu zawodach, z których wywiózł kilka tytułów: m.in. zwycięstwo w Polish Freeskiing Open, który odbył się w Zieleńcu. W 2009 roku porzucił narciarstwo na rzecz muzyki.

Karierę na scenie Stanisław Karpiel-Bułecka rozpoczął od występów w zespole Gooral. W 2011 przeszedł do Future Folk, z którymi koncertuje do tej pory. Razem z FF Stanisław Karpiel-Bułecka nagrał dwa albumy studyjne: Zbacowanie i Zbójnicki After, a także wystąpił w telewizyjnym show Must Be the Music.

» Marta Wiejak - kim jest uczestniczka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"? [WIEK, WZROST] «

Stanisław Karpiel-Bułecka  w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

W pierwszym odcinku 11. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Stanisław Karpiel-Bułecka wystapił jako lider zespołu Łobuzy. Premierowy epizod TTBZ wygrała Katarzyna Dąbrowska, która zaśpiewała "Blue Hotel" Chrisa Isaaka.

Stanisław Karpiel-Bułecka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" zmierzy się z Igą KrefftKamilem PawelskimKazimierzem MazuremAntkiem SmykiewiczemMartą Wiejak oraz Katarzyną Dąbrowską

» "Twoja twarz brzmi znajomo 11" - uczestnicy. Kto występuje w nowej edycji 2019?

Stanisław Karpiel-Bułecka: wzrost, żona, Instagram

Stanisław Karpiel-Bułecka słynie ze swojego wysokiego wzrostu: ma ponad 1,90 cm. Aktor ożenił się z Anną Lis. Para doczekała się już pierwszego dziecka. Życie Karpiela-Bułecki i jego żony można "podglądąć" na Instagramie wokalisty. 

RadioZET.pl/PZ