Zamknij

Strajk nauczycieli: kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Kiedy idą do szkoły po strajku?

Paweł Żurek
25.04.2019 16:00
Strajk nauczycieli: kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Kiedy idą do szkoły po strajku?
fot. Pixabay.co

Strajk nauczycieli: kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Kiedy idą do szkoły po strajku?  Od 8 kwietnia setki szkół w Polsce strajkują, co oznacza, że nauczyciele nie prowadzą w nich lekcji. Sprawdzamy kiedy zakończy się strajk i uczniowie wrócą do szkół

Kiedy uczniowie wracają do szkoły po strajku? Kiedy uczniowie idą do szkoły po strajku? To pytanie zadaje sobie wielu uczniów szkół podstawówek i liceów, a także rodziców, których pociechy od 8 kwietnia nie chodzą na lekcje. Sprawdzamy, kiedy uczniowie wrócą do szkoły po proteście nauczycieli.

>>  Strajk nauczycieli 2019. Kiedy się rozpocznie? Dlaczego nauczyciele strajkują?

>>  Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec?

Zagłosuj

Czy nauczyciele mają powody by strajkować, a także doprowadzać do odwołania lekcji i egzaminów?

Liczba głosów:

Strajk nauczycieli: kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Uczniowie już niebawem będą mogli wrócić do szkół. 25 kwietnia Sławomir Broniarz, prezes ZNP, ogłosił bowiem, że  strajk nauczycieli został tymczasowo zawieszony. Wstrzymanie protestu nastąpi dokładnie 27 kwietnia od 6 rano. 

>> Fundusz strajkowy: co to jest? Jak dokonać wpłaty na fundusz strajkowy dla nauczycieli? [ZNP, NUMER KONTA]

Kiedy uczniowie idą do szkoły po strajku?

W poniedziałek 8 kwietnia rozpoczął się zainicjowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych  strajk nauczycieli. Z tego powodu do szkoły nie przyszli ci uczniowie, którzy mieli lekcje z pedagogami biorącymi udział w proteście. Zajęcia w setkach szkół nie odbywają się już od 8.04. Póki co nie wiadomo kiedy uczniowie pójdą do szkoły po strajku.

>>  Sławomir Broniarz: kim jest inicjator strajku nauczycieli? [ ZNP, ŻYCIORYS, WIEK, RODZINA, ZAROBKI]

Strajk nauczycieli został wywołany w terminie, który pokrywa się w czasie z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami: 10, 11 i 12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny, 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasisty, a 6 maja mają rozpocząć się  matury.

Czy wakacje 2019 będą skrócone przez strajk nauczycieli? [WYJAŚNIENIE]

Uczniowie, którzy podchodzą do egzaminów idą do szkoły pomimo strajku – tylko wtedy bowiem otrzymają prawo do zdawania go w innym terminie, w przypadku gdyby test został przełożony.

>>  Strajk nauczycieli a egzamin. Czy trzeba przyjść do szkoły?

RadioZET.pl/PZ