Zamknij

Strajk nauczycieli: relacja. Rozmowy rządu z ZNP [RELACJA NA ŻYWO]

Paweł Żurek
12.04.2019 12:00
Strajk nauczycieli: relacja. Rozmowy rządu z ZNP [RELACJA NA ŻYWO]
fot. PIXABAY.COM

Strajk nauczycieli: relacja. Sprawdzamy na jakim etapie są obecnie rozmowy Związku Nauczycielstwa Polskiego z rządem. Przeczytajcie naszą relację na żywo z rozmów strajkujących związkowców z ministerstwem edukacji.

Strajk nauczycieli relacja na żywo. Na jakim etapie są obecnie rozmowy ZNP z rządem? Przeczytajcie naszą relację, gdzie dowiecie się czy nastąpiła już zgoda między rządem a ZNP.

>>  Ile zarabiają nauczyciele? Zarobki nauczycieli w Polsce w 2019 roku [KWOTA NETTO]

Strajk nauczycieli: rozmowy z rządem. Relacja na żywo

Poniżej przedstawiamy wam relację na żywo z rozmów rządu z ZNP. Póki co, do porozumienia wciąż jest daleko. Choć udało się z małymi przeszkodami przeprowadzić egzaminy, to jednak strony dalej nie pogodziły się w sprawie wynagrodzeń, a strajk nauczycieli trwa. 

>>  Strajk nauczycieli 2019. Kiedy się rozpocznie? Dlaczego nauczyciele strajkują?

>>  Strajk nauczycieli: jak wziąć urlop? Kto może dostać wolne? Co zrobić z dziećmi w trakcie strajku nauczycieli?

Strajk nauczycieli: relacja

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia, bo, jak twierdzi ZNP, podwyżki zapowiadane przez minister edukacji Annę Zalewską są stanowczo zbyt niskie. Szefowa MEN zaoferowała wzrost płacy zasadniczej nauczycieli w 2019 roku - od 121 do 166 zł brutto, w zależności od stopnia awansu zawodowego. Według ZNP od 100 do 200 zł podwyżki to zbyt mało. Działacze oczekują podwyżki o ok. 1000 złotych.

>>  Strajk nauczycieli: kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Kiedy idą do szkoły po strajku?

>>  Czy nauczyciele będą mieli zapłacone za strajk? Czy nauczyciele otrzymają pensję za strajk?

>>  Sławomir Broniarz: kim jest inicjator strajku nauczycieli? [ ZNP, ŻYCIORYS, WIEK, RODZINA, ZAROBKI]

Zagłosuj

Czy uważasz, że nauczyciele powinni strajkować, choć doprowadziło to do odwołania lekcji i przełożenia egzaminów?

Liczba głosów:

Strajk nauczycieli: relacja na żywo

12.04.2019

  • 11:00

- We wszystkich szkołach odbyły się dziś egzaminy – poinformowała szefowa MEN Anna Zalewska podczas konferencji prasowej. Szefowa resortu dodała też, że egzaminy ósmoklasisty odbędą się w terminie i bez utrudnień. 

W sieci pojawiły się komentarze nauczycieli, którzy za sprawą protestu chcieli zablokować obrady rad pedagogicznych. - To granica, której nie można przekroczyć - stwierdziła Anna Zalewska. 

  • 9:00

Działa już fundusz strajkowy, na który można wpłacać pieniądze, które trafią do strajkujących nauczycieli. Protestujący pedagodzy bowiem nie otrzymają pensji za okres strajku. 

Fundusz strajkowy: co to jest? Jak dokonać wpłaty na fundusz strajkowy dla nauczycieli? [ZNP, NUMER KONTA]

11.04.2019

  • 14:40

Trwa zbiórka na tzw. #Fundusz Wspieram Nauczycieli. Pieniądze, które zostaną na niego przelane, trafią do portfeli protestujących nauczycieli.

Czwarty dzień strajku nauczycieli [RELACJA NA ŻYWO]

  • 14:31

- Samorządy nie mogą wypłacać wynagrodzenia zasadniczego strajkującym nauczycielom - stwierdziła w orzeczeniu Regionalna Izba Obrachunkowa. W niektórych gminach protestujący pedagodzy i tak otrzymają wypłaty. - Fundusz płac na wynagrodzenia dla nauczycieli nie zostanie zmniejszony. Są możliwości prawne, aby wesprzeć nauczycieli z poziomu samorządowego – powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w TVN24. 

  • 13:00

Zakończyły się zdawane dziś egzaminy gimnazjalne z matematyki. Także 11.04.2019 uczniowie pisali test z przedmiotów przyrodniczych. Odpowiedzi z obu egzaminów znajdziecie poniżej:

Egzamin gimnazjalny 2019 - MATEMATYKA, PRZYRODA: odpowiedzi, arkusze PDF

RadioZET.pl/PZ