Zamknij

"Stulecie winnych" - obsada i zwiastun. O czym jest serial TVP i kiedy oglądać?

Jolanta Waligóra
11.03.2019 09:01
"Stulecie winnych" - obsada i zwiastun. O czym jest serial TVP i kiedy oglądać?
fot. Youtube/Telemagazyn

"Stulecie Winnych" to serial, który znalazł się w wiosennej ramówce Telewizji Polskiej - w "Jedynce" zadebiutuje na początku marca. W nowej produkcji zobaczymy plejadę polskich gwiazd, m.in. Olafa Lubaszenko, Rafała Królikowskiego oraz Kingę Preis. Szczegółowe informacje o obsadzie "Stulecia winnych" i zwiastun można znaleźć poniżej.

"Stulecie winnych" - kiedy oglądać nowy serial TVP? O której godzinie emisja? Kto gra i kim są bohaterowie? O czym będzie opowiadał? Sprawdzamy szczegółowe informacje o serialu "Stulecie winnych" TVP i przedstawiamy obsadę i zwiastun.

"Stulecie winnych" - obsada. Kto gra i kiedy oglądać serial TVP?

Informacji na temat tego, kiedy oglądać "Stulecie winnych" w TVP i o której godzinie emisja, szuka wiele osób, które chcą śledzić losy bohaterów nowej produkcji. Serial znalazł się w wiosennej ramówce Telewizji Polskiej - w "Jedynce" zadebiutuje w niedzielę, 3 marca o godzinie 20:15. Kolejne odcinki serialu "Stulecie winnych" będzie można oglądać co niedzielę, począwszy od 3 marca, o wspomnianej powyżej porze.

W obsadzie "Stulecia winnych" zobaczymy plejadę polskich gwiazd. Zagrają m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency, Iwona Bielska, Katarzyna Wajda, Roman Gancarczyk, a także aktorzy młodego pokolenia: Weronika Humaj, Karolina Bacia, Barbara Wypych, Zuzanna Lit, Tomasz Włosok. Z kolei za reżyserię "Stulecia Winnych" odpowiedzialny jest Piotr Trzaskalski, a za zdjęcia Witold Płóciennik.

Serial "Stulecie winnych": ZWIASTUN. O czym jest nowa produkcja?

Pierwszy sezon serialu "Stulecie winnych" TVP powstał w oparciu o pierwszy tom serii książkowej, zatytułowany "Ci, którzy przeżyli" autorstwa Ałbeny Grabowskiej. Produkcja przedstawia historię wielopokoleniowej rodziny Winnych, zamieszkującej podwarszawski Brwinów, której losy wplecione są w dramatyczne wydarzenia XX wieku.

Serial "Stulecie winnych" - jak czytamy na portalu Telemagazyn - rozpoczyna się w trudnych okolicznościach związanych z wybuchem I wojny światowej, a kończy, kiedy w życie rodziny wkracza okrucieństwo II wojny światowej. Fabuła skupi się przede wszystkim na historii dwóch bliźniaczek – Ani i Mani Winnych, których matka umiera podczas porodu, a ich bliscy muszą zmierzyć się z tą tragedią i zapewnić dziewczynkom jak najlepsze życie. Będzie to emocjonująca opowieść filmowa o wielkiej sile rodziny.

Choć zwiastun "Stulecia winnych" nie został jeszcze opublikowany, to do sieci trafił krótki film z planu. Można go znaleźć poniżej.

RadioZET.pl/telemagazyn.pl/JW